Przedszkole Publiczne w Mostach od 1 września 2008 r. funkcjonuje w strukturze ZSP im. Lotników Polskich w Mostach. W październiku 2008 r. oddano do użytku obiekt mieszczący przedszkole i bibliotekę, realizując tym samym I etap budowy Centrum Edukacyjno Kulturalnego w Mostach.  Jest to budynek o powierzchni użytkowej 691 m2, dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych dzieci i dorosłych. Na terenie obiektu znajduje się ogrodzony duży ogród, wyposażony w atrakcyjne urządzenia rekreacyjno- sportowe oraz bezpieczny parking. Jest to nowocześnie zaprojektowany obiekt, spełniający wymogi bezpieczeństwa, o bardzo dobrych warunkach lokalowych.

Placówka prowadzi trzy oddziały przedszkolne.

Czynna jest w godz. 6.30- 16.00.

Każda grupa dzieci posiada przestronną, jasną salę z łazienką oraz bezpośrednim wyjściem na taras i do ogrodu. Nowe meble i wyposażenie sal przedszkolnych dostosowane jest do potrzeb dzieci. Estetykę sal podnoszą kolorowe kąciki zainteresowań dostosowane do wieku dzieci, duża ilość zabawek, bogata baza środków dydaktycznych oraz kąciki komputerowe. Szatnia z indywidualnymi szafkami dla każdego dziecka jest wspólna dla wszystkich grup. Przedszkole dysponuje dużą sala gimnastyczną niezastąpioną do zajęć ruchowych, zajęć dodatkowych, uroczystości i imprez okolicznościowych. Sala wyposażona jest w atrakcyjny sprzęt gimnastyczny, elektroniczne pianino, instrumenty perkusyjne i sprzęt nagłaśniający. Placówka posiada nowoczesne zaplecze kuchenne, zapewniające dzieciom wyżywienie w zależności od czasu ich pobytu w placówce. W pionie żywieniowym wdrażany jest system HACCAP. Przedszkole jest otwarte na środowisko w którym funkcjonuje. Bierzemy udział w ogólnopolskich akcjach, przeglądach i konkursach. Dużą wagę przywiązujemy do współpracy z rodzicami, organizujemy na terenie przedszkola zajęcia otwarte, uroczystości i imprezy. Kultywujemy tradycje i zwyczaje, pielęgnujemy rodzinne święta. Jesteśmy organizatorami ciekawych imprez przy współpracy z innymi instytucjami. Nasze działania zmierzają w kierunku ciągłego doskonalenia warsztatu pracy oraz wzbogacania oferty w różne interesujące formy zagospodarowania czasu naszym podopiecznym. Jesteśmy placówką otwartą na potrzeby i oczekiwania dzieci i rodziców. Staramy się zapewnić każdemu dziecku wszechstronny rozwój bez przymusu i nacisków, poprzez rozbudzenie jego ciekawości i zaspokojenie naturalnej potrzeby poznania otaczającego świata.

« Paź