Aktualności

 

Pierwsze spotkanie grupy Magiczne Czytanie z “Misiami” z PP w Mostach

Dnie 12.11.2015 r. grupa czytelnicza “Magiczne czytanie” odwiedziła po raz pierwszy dzieci z Publicznego Przedszkola w Mostach. Dokładnie gościliśmy w grupie “Misie” prowadzonej przez p. Anię Lewandowską.

Na to wyjątkowe spotkanie uczennice z klasy II gimnazjum przygotowały do przeczytania dwa utwory – “Na straganie” Jana Brzechwy i “W markecie” autorstwa Jolanty Miękus. Podczas czytania wykorzystywane były wcześniej przygotowane rekwizyty – zdjęcia warzyw i owoców występujących w wierszach. Po wysłuchaniu pięknego czytania przyszedł czas na wspólną zabawę. Kornelia poprowadziła dla dzieci wymyślone wcześniej przez całą grupę zabawy – “Pokaż, gdzie jest?”, “Jakie to warzywo? Jaki to owoc?”  i zabawę z chustą animacyjną “Jaki kolor ma?”. Dzieci bardzo dobrze znały przedstawiane owoce i warzywa, bardzo ciężko było je czymś zaskoczyć. Nawet wskazanie mało popularnej brukselki i rzadko spotykanego granatu nie sprawiły im większej trudności.

Spotkanie odbyło się w ramach uczestnictwa w ogólnopolskim programie “Poczytaj mi, przyjacielu” realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Jolanta Miękus

 

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

W poniedziałek 9.11.2015 r. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelnika szkolnej biblioteki. Wielu z nich było już w bibliotece i wypożyczało książki, jednak w tym dniu oficjalnie stali się czytelnikami.

Nie było to zwyczajne pasowanie. Najpierw uczniowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej nt. “Biblioteka, co to takiego?” podczas, której dowiedzieli się, czym jest biblioteka i jak nazywają się sprzęty, które możemy w niej spotkać. Potem samodzielnie wykonali swoje karty czytelnika. Na końcu dopiero złożyli uroczystą przysięgę i otrzymali pamiątkowe zakładki do książek oraz tablicę do powieszenia w sali.

Prace wykonane tego dnia przez Pierwszaków możemy oglądać w bibliotece szkolnej.

Dziękujemy uczniom klas pierwszych za udział w pasowaniu i życzymy przeczytania wielu ciekawych książek!

Jolanta Miękus

DZIENNIK ELEKRTONICZNY

Raport z ewaluacji

Inf. dla rodz. dzieci niepełn.

Samorząd Uczniowski

Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031