Galeria 2014/2015

Znalezione obrazy dla zapytania zebranie z rodzicami gif

Zapraszamy nowoprzyjęte dzieci

do Przedszkola Publicznego w ZSP

w Mostach

na DZIEŃ ADAPTACYJNY-

26.08.2015 r. o godz. 16.30.

Rada Pedagogiczna

 

 

 

Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebranie informacyjne

w Przedszkolu Publicznym w ZSP w Mostach

w dniu 27.08. 2015r. o godz. 16.30.

Rada Pedagogiczna

“Uroczyste Zakończenie Roku”

W dniach 24 i 25 czerwca w naszym Przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Starszaki “Motylki”, które po wakacjach idą do szkoły żegnały przedszkole, a młodsze dzieci “Pszczółki” i “Misie” pożegnały swych starszych kolegów i koleżanki. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni rodzice i Dyrekcja przedszkola docenili gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały upominki zakupione przez rodziców, a także dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego i przedszkola. Dziękujemy wszystkim dzieciom za ten wspaniały rok, rodzicom za zaangażowanie i każdą chwilę, kiedy mogliśmy wspólnie myśleć o naszych przedszkolakach.

“Zajęcia adaptacyjne dla nowych przedszkolaków”

Dnia 18 czerwca odbyły się ZAJĘCIA ADAPTACYJNE dla dzieci, które od września rozpoczną przygodę w naszym przedszkolu. Spotkanie miało na celu pokonywanie niepewności, nieśmiałości u dzieci, a także przezwyciężenie strachu przed nowym otoczeniem. Podczas ich trwania rodzice, opiekunowie wraz z dziećmi wspólnie śpiewali, tańczyli, wycinali – mamy nadzieję, że ten czas miło spędzili… Główną atrakcją była Pszczółka- Zuzia i Miś- Franek, którzy w tym dniu dostali mnóstwo przytulańców i miłych słów od przyszłych przedszkolaków. Wszystkim rodzicom i dzieciom przybyłym na zajęcia serdecznie dziękujemy i zapraszamy na drugą część w sierpniu!

“Muzyczne spotkanie z ks. Jackiem”

W czwartek 18 czerwca odbyło się przedwakacyjne spotkanie z muzyką. Tym razem grupa “Misie” gościła w swojej sali ks. Jacka z Goleniowa. Przedszkolaki miały okazję poznać kolejny instrument- gitarę klasyczną. Ksiądz Jacek przeprowadził zajęcia aktywizując wszystkie “Misie”, ucząc je piosenki w kilku językach: niemieckim ,angielskim, japońskim, francuskim. Na koniec spotkania dzieci wręczyły naszemu gościowi drobne upominki. Księdzu Jackowi serdecznie dziękujemy za muzyczną wizytę w naszym przedszkolu i poświęcony nam czas…

“Motylki w Rewalu”

W czwarek 18.06.2015r dzieci z grupy “Motylki” wraz z rodzicami w ramach realizacji hasła “Poznajemy ciekawe zakątki Polski” pojechała na wycieczkę autokarową do Rewala. Założeniem wycieczki było przede wszystkim odwiedzenie “Parku Wieloryba, gdzie dzieci bawiąc się wspaniale mogły jednocześnie wiele się dowiedzieć o morzu i jego mieszkańcach- rybach. W czterech specjalnie przygotowanych sekcjach tematycznych dzieci mogły spojrzeć prosto w oczy groźnym rekinom i wielkim wielorybom. Ogromną atrakcją cieszył się też plac zabaw znajdujący się przy “Parku Wieloryba”. Na zakończenie pobytu w “Parku Wieloryba” dzieci mogły zakupić dla siebie i swoich bliskich różnorodne pamiątki znad morza. Oczywiście będąc w Rewalu nie sposób było nie zajrzeć nad morze. Tam dzieci nie tylko zachwycały się wzburzonym morzem ale też zbierały muszelki, tworzyły budowle z piasku. Wszystkie dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i szczęśliwe, a na pytanie “Co im najbardziej się podobało?”, odpowiadały: “wszystko”.

“Pszczółki i Misie w Parku Wieloryba w Rewalu”

17 czerwca grupy: Pszczółki i Misie uczestniczyły w wycieczce do Parku Wieloryba w Rewalu. Mieliśmy okazję zobaczyć modele podwodnych mieszkańców w skali 1:1, między innymi: największy, kilkunastopiętrowy, model płetwala błękitnego w Europie. Zwiedziliśmy pod czujnym okiem przewodnika pirata cztery krainy:

1. “Giganci z oceanów” – tu poznaliśmy walenie, rekiny, wieloryby oraz ogromne kałamarnice.

2. “Potwory z głębin” -w tej krainie zobaczyliśmy przedstawicieli najdziwniejszych stworzeń morskich głębin, jak choćby samogłowy czy zwisłoszczęki.

3. “Bałtyk”- przyjrzeliśmy się dokładnie rybom mieszkającym w naszym Morzu Bałtyckim oraz poznaliśmy wiele ciekawostek o ssakach morskich.

4. “Piraci i papugi”- część Parku Wieloryba w Rewalu poświęcona nie temu, co w morzu, ale co na morzu. W tej części największe wrażenie na dzieciach zrobiły żywe, piękne papugi.

Na zakończenie wycieczki dzieci bawiły się na plaży nad morzem i zjadły wspólny poczęstunek.

“Wizyta Funkcjonariuszy Straży Miejskiej z Komendy Straży Miejskiej w Goleniowie”

16.06.2015 r. nasze przedszkole odwiedzili Funkcjonariusze Straży Miejskiej z Goleniowa. Celem przeprowadzonych zajęć było poszerzenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także podczas zbliżających się wakacji. Funkcjonariusze Straży Miejskiej przypomnieli dzieciom bezpieczną postawę w razie ataku przez psa. Dużą uwagę poświęcili noszeniu przez najmłodszych odblasków. Podkreślali, iż taki mały element jak odblask może uratować im życie i sprawić, że stają się widoczne przez kierujących pojazdem z odległości kilkudziesięciu metrów. Funkcjonariuszom Straży Miejskiej serdecznie dziękujemy za wizytę oraz za poświęcony przedszkolakom czas.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015, KTÓRE W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBĘDZIE SIĘ NASTĘPUJĄCO:

24.06.2015 r. godz. 9.00Pszczółki i Misie mają swoje występy artystyczne

25.06.2015 r. godz. 10.00Motylki żegnają przedszkole

“Motylki” w Ośrodku Zdrowia

W piątek 12 czerwca grupa “Motylki” w ramach realizacji tematu “Kim będziemy kiedy dorośniemy” udała się do pobliskiego Ośrodka Zdrowia. W Ośrodku Zdrowia dzieci spotkały się z lekarzem pediatrą oraz pielęgniarką. Podczas krótkiej wizyty przedszkolaki poznały specyfikę pracy lekarza i pielęgniarki. Dowiedziały się też jak należy dbać o swoje zdrowie. Poznały zasady mające wpływ na zdrowie oraz zasady zdrowego żywienia.

Uwaga Rodzice!!!

Serdecznie zapraszamy na zebranie podsumowujące pracę dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczą

w roku szkolnym 2014/2015 we wszystkich grupach wiekowych,

które odbędzie się 11.06.2015 r. o godz. 16.30

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

“Dzień Dziecka”

1 czerwca również i w naszym przedszkolu obchodzony był bardzo hucznie i uroczyście. Wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by przy rytmach Macareny bawić się i świętować. Na początku była wspólna zabawa, tańce, później przyszedł czas na poczęstunek. Były lody, popcorn, słodkości...Na sam koniec wychowawcy grup złożyli przedszkolakom życzenia:wszystkiego co najlepsze z okazji Dnia Dziecka i wręczyli kolorowe balony.

 

“Europejskie Dni Sportu”

Naszą placówkę odwiedzili uczniowie z III klasy Gimnazjum w Mostach, którzy sprawnie i ciekawie przeprowadzili zawody z udziałem “Motylków” i “Misiów”. Dzieci poradziły sobie fantastycznie z następującymi konkurencjami: rzut woreczkiem do celu, wielkie bierki, mini mecz piłki nożnej, bieg ze sztafetą. Na koniec przedszkolaki wzięły udział w długodystansowym biegu po zwycięstwo. Serdecznie dziękujemy pani Joannie Kręciwilk oraz uczniom z ZSP za zorganizowanie spotkania z dziećmi. Dzięki Wam, dzisiejszy dzień na długo zapadnie w ich pamięci.

 

“Dzieci Świata”

“Wszystkie dzieci nasze są…” to słowa piosenki Majki Jeżowskiej, które towarzyszyły nam podczas podsumowania projektu edukacyjnego pt. “Dzieci Świata”. We wtorek ( 26 maja ) przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych dzieliły się wiedzą zdobytą na temat wybranego przez siebie zakątka świata i jego mieszkańców. “Pszczółki” przedstawiły nam ciekawostki z życia ludzi zamieszkujących Afrykę, “Misie” nauczyły nas śpiewać piosenkę “Panie Janie” w języku chińskim, a “Motylki” zatańczyły układ prosto z produkcji filmowej Bollywood.

“Murzynek malutki”

Najmłodsze przedszkolaki w ramach projektu edukacyjnego poznawały czarny ląd jakim jest Afryka i jej mieszkańców. Na zajęciach plastycznych wykonały portrety Murzynka prosto z piosenki jaką poznały.

 

Urodziny koloru żółtego w grupie “Pszczółki”

Ostatnim kolorem jakiego urodziny świętowały “Pszczółki” był żółty kolor słońca. Tego dnia ubrane na żółto poszukiwały w sali przedmiotów w takim kolorze i wykonały prace plastyczne pt. “Motylek cytrynek”, które podziwiać można w szatni naszego przedszkola.

“Uśmiechnij się Mamusiu”- zajęcia otwarte z udziałem rodziców w grupie Misiów

25 maja dzieci z grupy Misie zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte w rytmach brazylijskiej samby. Były wspólne zabawy ruchowe przy muzyce, quizy sprawdzające wiedzę dzieci o ich Mamach, rejs rzeką Amazonką i wreszcie wspólne brazylijskie show. Na koniec Misie zaprezentowały dla swoich Mam krótki występ artystyczny, wręczyły upominek wykonany własnoręcznie i zaprosiły na wspólny poczęstunek. Wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w zajęciach otwartych serdecznie dziękujemy za wspólną, dobrą zabawę i pomoc w “wytworzeniu brazylijskiego klimatu”.

 

DNI ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZIECI, KTÓRE OD WRZEŚNIA 2015R. ROZPOCZNĄ EDUKACJĘ PRZEDSZKOLNĄ NA ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W NASZYM PRZEDSZKOLU.

SPOTKANIE PIERWSZE ODBĘDZIE SIĘ 18 CZERWCA 2015R. O GODZ. 16.30

SPOTKANIE DRUGIE ODBĘDZIE SIĘ 26 SIERPNIA 2015R. O GODZ. 16.30

“Spotkanie z ratownikiem medycznym i pielęgniarką”

W poniedziałek 18 maja nasze przedszkole odwiedzili następujący goście: Pan Krzysztof- tata Patryka i Macieja- ratownik medyczny oraz Pani Sylwia- pielęgniarka ze Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie. Zaproszeni goście opowiedzieli przedszkolakom o swojej pracy, pokazali sprzęt medyczny: stetoskop, ciśnieniomierz, strzykawki. Pani Pielęgniarka chętnym dzieciom robiła opatrunki, a Pan Krzysztof mierzył ciśnienie. Na koniec spotkania dzieci udały się do karetki transportującej chorych, by zobaczyć zgromadzone w niej akcesoria. Przybyłym gościom bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i miłe spotkanie.

“Między nami rajdowcami”- festyn rodzinny

W piątek 15 maja 2015 roku odbył się w naszym przedszkolu festyn rodzinny z udziałem Agencji Artystycznej p.Krzysztofa Gajewskiego, na który zaproszeni byli obecni i przyszli przedszkolacy wraz ze swoimi rodzinami. Rajdowcy prowadzili program artystyczny pełen zabawy i niespodzianek, a w naszej kawiarence można było zjeść ciacho, hot-doga, popcorn, gofra, napić się kawy lub herbaty….Dla chętnych dzieci była jeszcze loteria fantowa i malowanie twarzy.

W piątek 15 maja grupa Motylki w ramach realizacji tematu kompleksowego

Wiosna na łące wybrała się na łąkę. Dzieci używając lupy mogły bezpośrednio

zaobserwować roślinność i owady mieszkające na łące.

“Misie lubią miód”

Skąd się bierze miód? Jak wygląda ul? Kim się pszczelarz? – Na te i inne pytania udzielaliśmy odpowiedzi podczas zajęć dydaktycznych w grupie Misie. Chętne dzieci mogły również spróbować, jak smakuje miód. Było słodko i wesoło.

 

“Ups, Arka odpłynęła- wyjazd do kina”

11 maja 2015 r. grupy: Misie i Motylki wybrały się na wycieczkę do kina Helios w Szczecinie na film animowany pt. Ups, Arka odpłynęła. Wspaniały, kolorowy film swoją fabułą i akcją przeniósł dzieci w niesamowite miejsca, wywierając ogromne wrażenie na małych widzach. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia.

“Dzień Strażaka”

Kadra pedagogiczna w naszej placówce nawiązuje współpracę z różnymi instytucjami.Tym razem gośćmi w przedszkolu byli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostach. Ogromne wrażenie na przedszkolakach robił widok sprzętu – ubrania, hełmy, łomy i maski. Przez chwilę dzieci mogły poczuć się, jak strażacy – przymierzały hełm i mogły wsiąść do wozu strażackiego. Strażacy przypomnieli przedszkolakom o zasadach bezpieczeństwa i sytuacjach, w których należy wezwać pomoc, bo jak mówili – ich misja to nie tylko gaszenie pożarów, ale także pomoc w wypadkach samochodowych, ratowanie zwierząt i mienia. Zaciekawione dzieci z pewnością dobrze zapamiętały numery alarmowe 112 oraz 998. Na pożegnanie strażacy zademonstrowali sygnał dźwiękowy i świetlny wozu strażackiego.
Składamy serdeczne podziękowania strażakom z OSP za umożliwienie naszym podopiecznym poznania zawodu strażaka – ochotnika, za miłe przyjęcie, przekazanie ważnych i ciekawych informacji. Z okazji obchodzonego 4 maja Ogólnopolskiego Dnia Strażaka przedszkolaki oraz kadra pedagogiczna chcą podziękować za działalność ratowniczą oraz bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi.

Ekologiczny naszyjnik Pani Wiosny

W ramach Gminnego Turnieju Ekologicznego zaprosiliśmy dzieci z innych placówek do udziału w konkursie plastycznym pt. “Ekologiczny naszyjnik Pani Wiosny”. A oto wyniki konkursu:

I MIEJSCE – Szczepan Wasiak – zsp Osina

II MIEJSCE – Hania Rzymczyk – przedszkole Publiczne nr 2 w Goleniowie

III MIEJSCE – Maja Zajdel – Niepubliczne Przedszkole “Stokrotka” w Goleniowie

Nina Gaul – Niepubliczne Przedszkole “Bajkowa Akademia” w Goleniowie

Wszystkie konkursowe prace można podziwiać w szatni naszego przedszkola.

II Gminny Turniej Ekologiczny

30 kwietnia odbył się w naszym przedszkolu II Turniej Ekologiczny o zasięgu gminnym. Tego dnia zaszczyciły nas swoją obecnością drużyny z placówek goleniowskich, a mianowicie Przedszkola Niepublicznego “Bajkowa Akademia”, Przedszkola Publicznego nr 2 w Goleniowie oraz Szkoły Podstawowej nr 8 w Goleniowie. Dzieci miały za zadanie wykazać się swoją wiedzą ekologiczną podczas rozwiązywania przygotowanych specjalnie dla nich zadań i konkurencji sprawnościowych. Na zakończenie imprezy wspólnie zasadziliśmy drzewa i krzewy w naszym ogrodzie. Wszystkie dzieci miały też możliwość wzięcia udziału w Pikniku na trawie. Serdecznie dziękujemy sponsorom: Pani Karolinie Strutyńskiej z “Zielonego Ogrodu”, Hurtowni zabawek Deef ze Szczecina, Księgarni Tuliszków, Firmie EGMONT polska, Goleniowskim Wodociągom i Kanalizacji bez pomocy, których nasz turniej nie mógłby się odbyć w takiej formie.

“Wiosenne witraże Misiów”

Tym razem na zajęciach plastycznych przedszkolaki z grupy Misie malowały farbami wiosenne witraże. Prace ozdabiają hol w przedszkolnej szatni, a my zapraszamy do obejrzenia galerii z zajęć.

Przedstawienie ekologiczne w wykonaniu “Motylków”

W środę 29 kwietnia grupa Motylki w ramach realizacji tematyki ekologicznej zaprosiła swoich kolegów i koleżanki na spotkanie z ekologią. W ramach tego spotkania zaprezentowała inscenizację pt. Mały przedszkolak wie, co ekologią się zwie.

“Sadzimy drzewa”

Piękną tradycją, kultywowaną od wielu lat w naszym przedszkolu , jest sadzenie drzew i krzewów ozdobnych na terenie przedszkola.Tym razem “Pszczółki” miały przyjemność zagospodarowywania terenów zielonych przed przedszkolem. Składamy serdeczne podziękowania za podarowane rośliny Pani Karolinie Strutyńskiej z “Zielonego Ogrodu” w Goleniowie oraz Nadleśnictwu Goleniów.

“Uwaga Rodzice !!!”

Szanowni Państwo!

Postępowanie uzupełniające na wolne miejsca w Przedszkolu Publicznym w Mostach na rok szk. 2015/2016 trwa

od 01 do 08 czerwca 2015r..

Dokumenty rekrutacyjne można pobrać w siedzibie placówki lub ze strony internetowej Przedszkola www.zspmosty.pl

“Laureaci konkursu plastycznego w ZSP w Białuniu”

Dzieci z naszego przedszkola brały udział w konkursie plastycznym, ogłoszonym przez Zespół Szkół Publicznych w Białuniu pt. Ekologiczny wiosenny kwiat. I tak:

– I miejsce zajął: Filip Lewandowski- grupa Misie

– wyróżnione zostały następujące osoby: Julia Gajewska i Maja Walczak– grupa Pszczółki, Oliwia Iwanicka, Emilia Wójcik i Daniel Dębicki- grupa Motylki. Wszystkim przedszkolakom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy wygranej!!!

“Pani Pielęgniarka w grupie Misiów”

20.04.2015 r. grupę Misiów odwiedziła Pani Krysia- pielęgniarka, która przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego stylu życia oraz dbania o higienę osobistą. Pani Krysi serdecznie dziękujemy za spotkanie.

“Akademia Małego Amperka”

W piątek 17.04. 2015 r. Misie i Motylki uczestniczyły w prezentacji Amperka na temat jak bezpiecznie obchodzić się z prądem.Dzieci podczas spotkania bawiły się i uczyły skąd bierze się elektryczność, czy widać prąd, jaki ma kolor, do czego służy i co zrobić, aby był on przyjacielem, a nie zagrożeniem… Pani Monice i Panu Piotrowi serdecznie dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu.

“Olimpiada w Jarzynowie”

16 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się wielkie święto zdrowego stylu życia. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w Olimpiadzie w Jarzynowie. Po wspólnej rozgrzewce każda drużyna mogła wykazać się swoją wiedzą na temat zdrowego odżywiania oraz sprawnością fizyczną. Dzieci otrzymały złote medale, a na koniec wszyscy razem wzięliśmy udział w pikniku, podczas którego w menu wystąpiły tylko zdrowe produkty: pyszny sok oraz owoce i warzywa.

“Pszczółki” poznają pracę pani fryzjerki

Dzięki uprzejmości Pani Małgosi najmłodsze przedszkolaki miały możliwość poznać pracę fryzjerki. Nasz gość przyniósł do nas wielką torbę po brzegi wypełnioną akcesoriami fryzjerskimi. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, zadać pytania Pani Małgosi i stać się na chwilę klientami salonu fryzjerskiego.

“Pola Nadziei”

15 kwietnia odbyło się w naszym przedszkolu podsumowanie akcji “Pola Nadziei”. Tego dnia przedszkolaki zachęcały swoich rodziców do zakupu pięknych żółtych żonkilów z naszego przedszkolnego ogródka oraz własnoręcznie przygotowanych prac plastycznych. Wszystkie zebrane pieniądze przekażemy na konto Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie. Serdecznie dziękujemy rodzicom za aktywny udział w tym przedsięwzięciu.

“Pani Małgosia z wizytą u Misiów”

W środę w grupie Misiów gościła mama Szymona- Pani Małgosia, która wykonuje zawód fryzjera. Przedszkolaki przypomniały sobie sposoby dbania o włosy, miały okazję zobaczyć akcesoria fryzjerskie, poznały różne rodzaje modnych fryzur. Pani Małgosi serdecznie dziękujemy za poświęcony Misiom czas.

 

“Bananowy shake Misiów”

Lubię zjeść sobie banana

Nawet tak z samego rana.

Zdrowy smaczny, pyszny strasznie,

Dobrze każdy dzień się zacznie.

W środę po ćwiczeniach gimnastycznych Misie wykorzystały żółte owoce do zrobienia zdrowego, pożywnego, bananowego shakea. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Misiowych bananowych poczynań.

“Misie bawią się w lekarza”

Przez cały czas trwania projektu edukacyjnego W zdrowym ciele, zdrowy duch Misie rozmawiały o tym, co robić aby być zdrowym, jak dbać o higienę osobistą i nasze zęby. W tym celu w naszej sali powstał kącik lekarski. Każdy Miś mógł wcielić się w lekarza, sanitariusza, pielęgniarkę, pacjenta. W kąciku znalazły się wszystkie potrzebne akcesoria wykorzystywane w pracy lekarza. … więc pozostała nam już tylko zabawa

“Wizytówki”

Każdego dnia staramy się zaskoczyć dzieci ciekawą zabawą. Tym razem, przy okazji posiłku – zupki, dzieci otrzymały zadanie. Musiały odnaleźć swoje imię zapisane na wizytówce i w wyznaczonym miejscu zjadły posiłek. Wizytówki z imionami są elementem Odimiennej Metody Nauki Czytania I. Majchrzak, którą wykorzystujemy w zajęciach i zabawach.

“W gabinecie dentystycznym”

“Motylki” bardzo lubią zabawy matematyczne. W ramach projektu W zdrowym ciele zdrowy duch dzieci podczas zajęć dydaktycznych doskonaliły umiejętność tworzenia zbiorów wg określonej cechy, stopniowały wielkości przedmiotów – zdrowych ząbków, przeliczały ząbki w zakresie do “9” używając liczebników porządkowych. Poznały także graficzne zapisy cyfr.

“Robimy zakupy”

Dzieci często towarzyszom nam podczas codziennych zakupów. Ważne, by rozwijać w nich postawę prozdrowotną, która pomoże kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe. W tym celu na zajęciach dzieci wycinały z ulotek reklamowych produkty, które często kupują wraz z rodzicami w sklepach spożywczych. Następnie starszaki mogły samodzielnie dokonać wyboru i umieścić wycięty produkt w KOSZU NA ZAKUPY lub KOSZU NA ŚMIECI. “Motylki” wykonały to zadanie wzorowo!

“Mydło lubi zabawę”

Kolejne zajęcia z w ramach projektu W zdrowym ciele zdrowy duch dotyczyły czystości. “Motylki” wiedzą już, jak ważna jest dbałość o higienę osobistą. Były wierszyki, opowiadania, historyjki obrazkowe, zabawy w kole. Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom ćwiczenia oddechowe “Mydlany wulkan”. Wykorzystaliśmy kubeczki, słomki i odrobinę mydła w płynie. Ćwiczenia tego typu pomagają usprawnić aparat oddechowy poprzez rozwijanie pojemności płuc, wydłużanie fazy wydechowej.

“Ćwiczenia ze słomkami”

Motylki postanowiły wykorzystać zużyte kartki, które zazwyczaj trafiają do śmietnika. Co zrobiły? Najpierw paluszkami wydzierały drobne kawałki. Następnie za pomocą słomek przenosiły je do kubeczków. To bardzo ważne ćwiczenie wprowadziło dzieci w tematykę projektu edukacyjnego W zdrowym ciele zdrowy duch.

“Owocowe szaszłyki Misiów”

Celem piątkowych zajęć w grupie Misiów było pokazanie, że warzywa i owoce są niezbędne w ich diecie jako źródło cennych witamin. Rozmawialiśmy o tym, że jedzenie warzyw i owoców nie musi być nudne, a posiłki przygotowane w oparciu o nie, bardzo smaczne.

“Pszczółki” poznają pracę pielęgniarki

W ramach projektu edukacyjnego “W zdrowym ciele, zdrowy duch” najmłodsze przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z pracą pielęgniarki, dzięki wizycie studentki pielęgniarstwa PUM w Szczecinie. Pani Karolina opowiedziała dzieciom o tym bardzo ciekawym zawodzie. Przybliżyła zasady dbania o nasze zdrowie – odpowiednie odżywianie, higiena osobista. Razem z naszym gościem dzieci wcieliły się w role lekarzy i pielęgniarek w Kąciku Lekarskim. Pani Karolinie serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

“Każdy Miś ćwiczy dziś”

Misie dbają o swoje zdrowie i kondycję fizyczną bawiąc się na sali gimnastycznej. Tym razem ćwiczenia przeprowadzone zostały metodą stacyjną.

“Głodek w restauracji”-

zajęcia matematyczne Misiów

W środę na zajęciach matematycznych Misie klasyfikowały żywność, przeliczały liczebność zbiorów utrwalając liczenie w zakresie “6”, a wszystko za sprawą postaci Głodka, który został zaproszony do restauracji na pyszną, zdrową kolację. Przedszkolaki wybierając potrawy z Menu dla swojego gościa nie tylko przybliżały tematykę związaną ze zdrowym odżywianiem, ale również doskonaliły umiejętność liczenia.

“Piramida zdrowia Misiów”

W ramach realizacji projektu edukacyjnego W zdrowym ciele zdrowy duch, Misie wykonały piramidę zdrowia. Podczas zajęć przedszkolaki kształtowały postawę prozdrowotną, zostały zapoznane z zasadami racjonalnego odżywiania się, segregowały żywność na zdrową i nie zdrową.

“Pyszne zajęcia”

Na dzisiejszych zajęciach dzieci 5-6 letnie miały bardzo wesołe minki. Tematem zajęć matematycznych były “Bazie” – wierzbowe gałązki. Postanowiliśmy wspólnie zrobić bazie z … popcornu! Zabawa była przednia. Dzieci samodzielnie przygotowały popcorn, bacznie przyglądały się jego produkcji pod okiem nauczycielki, po czym oczywiście przystąpiły do degustacji. Gdy już brzuszki były pełne, dzieci z popcornu zrobiły bazie. Wystawę prac prezentujemy w szatni.

“Spotkanie wielkanocne u Misiów”

01.04.2014 r. Misie zaprosiły swoich rodziców na występy wprowadzające w klimat wielkanocny. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, tańce i piosenki wielkanocne. Były również zagadki, wyścigi z jajkiem, obieranie i jedzenie jajek na czas.. w wszystko przy suto zastawionym stole ze świątecznymi wypiekami.

Wielkanoc “Pszczółek”

“Koszyczek z wikliny pełen jest pisanek, a przy nim kurczaczek i z cukru baranek…” Tymi słowami najmłodsze przedszkolaki przywitały zebranych gości 31 marca w przedszkolu. Dzieci ubrane w stroje ludowe śpiewały wielkanocne piosenki, recytowały wierszyki oraz zatańczyły ludowy taniec. Musiały też wykazać się wiedzą podczas odgadywania wielkanocnych zagadek Pani Wiosny.

“Wielkanocne zajączki”

W związku ze zbliżającymi się Świętami zorganizowaliśmy w przedszkolu konkurs plastyczny dla dzieci i ich rodzin pt. “Wielkanocny zając”. Kolorowe zajączki wykonane różnymi technikami plastycznymi zdobią teraz szatnię naszego przedszkola, wprowadzając przy tym świąteczny nastrój. Rodzicom i dzieciom serdecznie dziękujemy za przepiękne prace i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny

i wśród przyjaciół

życzą
Pracownicy Przedszkola Publicznego w ZSP w Mostach

“Misie” liczą pisanki

Na zajęciach matematycznych Misie rozwijały umiejętność liczenia, dodawały, odejmowały jajka z koszyka, zapoznały się ze znakami matematycznymi: +, -, =. Każdy Miś bawił się dobrze podczas zajęć, łącząc przyjemne z pożytecznym…

“Wiosenne wizytówki”

Dzieci z grupy 5-6 latków często podczas pobytu w przedszkolu biorą udział w zajęciach i zabawach z wykorzystaniem swoich małych wizytówek z imionami. jest to element Odimiennej Metody Nauki Czytania wg I. Majchrzak. W ramach omawiania tematyki dotyczącej nowej pory roku – wiosny, Motylki wykonały indywidualne wizytówki wg własnego pomysłu. Ozdabiały pastelami graficzny zapis swojego imienia. Następnie wiosenne wizytówki posłużyły do zabawy w kole, po czym zostały zaprezentowane w szatni.

“Wiosenne drzewo dobrych manier”

W sali Motylków wyrosło magiczne drzewo. Na listkach pojawiły się zaczarowane słowa: dzień dobry, do widzenia, dziękuję, poproszę i przepraszam. Dzieci nazwały je “Magicznym drzewem dobrych manier”. Zabawa utrwaliła dzieciom nawyki stosowania zwrotów grzecznościowych. Bo dobrych manier nigdy za wiele…

“Pszczółki” i Eco Generator

24 marca najmłodsze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach ekologicznych w ramach programu edukacyjnego “Jestem Eco”. Dzieci odwiedził tajemniczy gość – Odpadek, który zachęcił je do dbania o najbliższe środowisko i nauczył segregowania śmieci.

 

Przedszkolaki świętują Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca dzień radosny, bo już mamy święto Wiosny! W ramach tegorocznych obchodów Pierwszego Dnia Wiosny przedszkolaki miały możliwość obejrzenia przedstawienia w wykonaniu nauczycielek pt. “Wróżki Pani Wiosny”. Dzieci poznały historię leśnych zwierzątek i wróżek, które złotymi kluczykami pomogły Wiośnie obudzić przyrodę – kwiaty, drzewa i zwierzątka. Później barwny korowód przemaszerował uliczkami Mostów, by w ten sposób uczcić nadejście kolorowej Wiosny.

“Misiowe” boćki

Kle, kle boćku kle, kle, witaj nam bocianie…..łąka Ci szykuje żaby na śniadanie…. Słowa piosenki stały się inspiracją do wykonania bocianów na zajęciach plastycznych…

 

“Pszczółki” za pan brat z nożyczkami.

Podczas popołudniowych zajęć “Pszczółki” bardzo chętnie wykonują prace plastyczne, podczas których posługują się nożyczkami. Dzieci coraz lepiej wycinają obrazki po wyznaczonych liniach, co sprawia im wiele satysfakcji i radości.

Urodziny Koloru Zielonego w grupie “Pszczółek”

18 marca “Pszczółki” obchodziły Urodziny Koloru Zielonego. Hasłem przewodnim zabawy były słowa piosenki Misia i Margolci: ” …zielona trawa, zielony mech, zielona żaba rech, rechu, rech…”. Najmłodsze przedszkolaki ubrane na zielono miały za zadanie odszukać zielone przedmioty w sali, wykonać zielone żabki, ozdobić suknię Pani Wiosny i zatańczyć wiosenny taniec. Wszystkim dopisywał dobry humor, a efekty naszej pracy można podziwiać w szatni przedszkola.

“Pszczółki” czekają na przyjście Wiosny

3 -4 latki z niecierpliwością czekają na przyjście Pani Wiosny. Założyły już wiosenny kącik przyrody, zrobiły wiosenne porządki w ogrodzie i sali przedszkolnej i poznały przyjaciela Pani Wiosny bociana Kajtka, którego podobiznę wykonały podczas zajęć plastycznych.

Wiosenne porządki w sali “Pszczółek”

W związku z nadchodzącą Wiosną “Pszczółki” z zapałem przystąpiły do wiosennych porządków w sali. Przedszkolaki pieczołowicie myły okna, meble znajdujące się w sali oraz podłogę. Prace te sprawiły im wiele radości i satysfakcji.

“Cebulowa grządka” Pszczółek

W ramach realizowania tematu kompleksowego wiosenne hodowle najmłodsze przedszkolaki samodzielnie sadziły cebulę oraz brały udział w zabawie kinezjologiczno – dydaktycznej pt. “Cebulowa grządka”. Uczyły się w jej trakcie współpracy w zespole i rozwijały swoje zdolności manualne.

“ŚWIATOWY DZIEŃ WODY”- UROCZYSTOŚĆ PRZEDSZKOLNA

Po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Wody. W tym roku hasłem przewodnim była sentencja “Woda źródłem życia”. Przedszkolaki ubrane na niebiesko spotkały się na sali gimnastycznej, by wziąć udział w zabawach badawczych i bliżej przyjrzeć się wodzie. Poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. Rozwiązały zagadki obrazkowe Wodne zawody. Badały zachowanie się niektórych ciaw wodzie: sól, piasek,papier. Podczas konkurencji “Wyścigi papierowych łódek” wprawiały w ruch pojazdy wodne, siłą wydmuchiwanego z płuc powietrza. Na zakończenie wszystkie grypy uczestniczyły w zabawie muzyczno-ruchowej w kole Kropelki wody Metodą Aktywnego Słuchania Muzyki wg B. Strauss. Dzięki uprzejmości Pani Beaty Baryluk-Starczewskiej, która zakupiła wodę mineralną do picia, każdy przedszkolak mógł wziąć butelkę wody do domu…..

“Czyste powietrze wokół nas”- impreza przedszkolna podsumowująca program antynikotynowy

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Motylki uczestniczyły w realizacji Przedszkolnego Programu Edukacji Antytytoniowej Czyste powietrze wokół nas. Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. Dzięki zajęciom związanym tematycznie dzieci posiadły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas wycieczki źródła dymu. W formie pantomimy naśladowały zachowanie osób palących i niepalących, wykonywały prace plastyczne . W ramach realizacji zagadnień z programu został zorganizowany kącik informacyjny dla rodziców na temat szkodliwości palenia papierosów. W kąciku tym zostały wyeksponowane prace plastyczne dzieci, plakaty, rysunki. Przedstawiciele grupy w szatni wręczali rodzicom ulotki oraz list adresowany do nich w związku z prowadzoną akcją. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z panią pielęgniarką. Podczas spotkania dowiedziały się o szkodliwości dymu papierosowego, jak dbać o zdrowie swoje i innych, co to jest czynne i bierne palenie oraz gdzie są najbardziej narażone na dym tytoniowy. Podczas realizacji w/w programu odbył się przemarsz antytytoniowy z własnoręcznie zrobionymi przez dzieci transparentami, znakami i symbolami akcji antytytoniowej. W czasie przemarszu dzieci apelowały do dorosłych, próbowały zniechęcić ich do nikotyny. W ramach podsumowania programu miała miejsce impreza edukacyjna Czyste powietrze wokół nas, której hasłem przewodnim było Mamo, tato nie pal przy mnie. Podczas imprezy grupa Motylki przedstawiła m. in. inscenizację pt. Mamo, tato nie pal.

Wiosna w sali “Misiów”

Misie założyły w swojej sali hodowlę roślin. Jedne nasiona dzieci wsadzały wprost do ziemi, a inne wysiewały na wacie. Teraz obserwują różnicę w kiełkowaniu i wzroście , cebuli, fasoli, rzeżuchy. Poprzez obserwacje i pełnienie dyżurów dzieci rozwijają umiejętności poznawcze oraz kształtują opiekuńczą postawę wobec roślin.

“Pszczółki” i “Misie” porządkują plac zabaw

Nadchodzi wiosna, dni stają się coraz dłuższe i słońce zaczyna mocniej przygrzewać, przedszkolaki więcej czasu spędzają w ogrodzie przedszkolnym… Dziś Pszczółki i Misie porządkowały plac zabaw przed sezonem. A pracy było wiele: grabienie, przycinanie drzewek i krzewów, rozgrabianie kretowisk, przenoszenie pociętych gałązek , dlatego posługiwaliśmy się odpowiednim sprzętem.

Wiosenne hodowle “Pszczółek”

Małymi kroczkami do sali “Pszczółek” przybyła Wiosna. Dzieci samodzielnie sadziły cebulki wiosennych kwiatów ( tulipanów, żonkilów i krokusów ), posadziły fasolę i cebulę. Malowały skrzynki, w których umieściły prymulki, bratki i stokrotki. Wszystkie roślinki znalazły swoje miejsce w Kąciku Przyrody, którego dzielnie strzeże skrzat Benio, a i nasi mali ogrodnicy chętnie opiekują się swoimi kwiatkami.

“Misie” liczą kury w kurniku…..

Na zajęciach matematycznych dzieci z grupy 4-5 latków doskonaliły umiejętność liczenia w zakresie “6”, klasyfikowały kury, kurczaki, koguty wg określonych kryteriów, doskonaliły zdolność posługiwania się liczebnikami głównymi i porządkowymi, uczestniczyły w pląsach ruchowych …a w wszystko w ramach zabaw matematycznych- “Polowanie liska”, “Kury w kurniku” i “Kury i lis”.

“Wizyta opiekunów zwierząt z Towarzystwa Opieki nad zwierzętami ze schroniska w Budnie”

W poniedziałek 02.03.2015 r. już po raz drugi nasze przedszkole odwiedziły Panie: Agata i Ewelina z psem Korbą, które opiekują się czworonogami w schronisku dla zwierząt w Budnie.Zaproszone Panie przeprowadziły pogadankę na temat podstawowej opieki na zwierzętami, opowiedziały o sposobach pielęgnacji psów, pokazały w jaki sposób można bawić się z czworonogiem. Na koniec na wszystkie przedszkolaki czekała niespodzianka. Każdy, kto miał ochotę mógł pogłaskać Korbę i nakarmić ją jej ulubionym przysmakiem. Podczas spotkania dzieci wręczyły Paniom dyplom, kwiaty oraz karmę, koce i zabawki dla psów i kotów ze schroniska, którą zbierały podczas akcji Paczka dla zwierzaczka.

 

“Buda dla Reksia”- przedszkolny konkurs plastyczny

Wraz z imprezą Paczka dla zwierzaczka ogłoszony został konkurs plastyczny pt. Buda dla Reksia. W konkursie uczestniczyło 32 przedszkolaków wraz ze swoimi rodzicami. Budy podziwiać można w holu szatni, a poniżej przedstawiamy galerię zdjęć…. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy pomysłowości oraz talentów plastycznych.

 

“Paczka dla zwierzaczka”- uroczystość przedszkolna podsumowująca akcję zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska w Budnie

27.02.2015 r. w naszym przedszkolu odbyła się impreza przedszkolna podsumowująca zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska w Budnie. W dniu święta kotów i psów, od samego rana panowała w przedszkolu radosna atmosfera, bowiem przedszkolaki przychodziły przebrane za koty. Na ich twarzach wymalowane były piękne czarne noski i wąsiki. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnej zabawy przy piosence: Popatrzcie na jamniczka. Nie zabrakło również wesołych zabaw i konkursów, takich jak: szukanie domu dla Azorka, wyprowadzanie Reksia na spacer, liczenie kotów i psów , wspólny wyścig czworonogów. Organizatorki spotkania mają nadzieję , że dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci i nie tylko rozbudzi w nich zamiłowanie do kotów i psów, ale przede wszystkim uczuli ich na los bezdomnych zwierząt i zachęci do niesienia im pomocy, bowiem w tym dniu zakończyła się zbiórka karmy dla psów i kotów. Zebrana w przedszkolu karma zostanie w poniedziałek 02.03.2015 r. przekazana do schroniska dla zwierząt w Budnie.

“Spotkanie z muzyką”

W czwartek 26.02.2015 r. po raz kolejny nasze przedszkole odwiedziła Pani Joanna Kalinowska, która na żywo zaprezentowała brzmienie przyniesionych przez siebie instrumentów. Podczas spotkania dzieci miały możliwość zobaczyć, usłyszeć, poznać budowę oraz dźwięki tych instrumentów. Przedszkolaki zaznajomiły się także ze sposobem gry na nich. Pani Asia zaprezentowała także kilka utworów muzycznych z repertuaru dziecięcego. Wszystkie przedszkolaki wspólnie śpiewały lubiane i znane im piosenki. Całe spotkanie upłynęło w atmosferze radości i wspólnej zabawy…

“Misie” leczą pluszaki…

W ramach realizacji tematu kompleksowego “Psiaki i kociaki” w sali Misiów powstał kącik weterynarza, w którym przedszkolaki badały przyniesione przez siebie zwierzątka-pluszaki. Każdy mógł odgrywać rolę lekarza-weterynarza, oraz opiekuna zwierząt. Zwierzak po dobrze postawionej diagnozie, odpowiednich zabiegach medycznych i wykupionych lekarstwach szybko wracał do zdrowia…….

Rodzice- dzieciom w przedstawieniu pt. “Kopciuszek”

19 lutego 2015 r. w ramach projektu W świecie baśni i bajek miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Po raz pierwszy na scenie Świetlicy Wiejskiej rodzice dzieci z grupy Misie i Motylki wystawili dla dzieci przedstawienie teatralne pt. Kopciuszek.

Wszyscy rodzice występujący w przedstawieniu byli przygotowani profesjonalnie. Kostiumy, scenografia a zwłaszcza gra aktorska wzbudziły wśród najmłodszej publiczności duży podziw. Przedszkolaki były bardzo dumne ze swoich rodziców-aktorów. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i zaproszeni do wspólnych zdjęć ze swoimi pociechami. Na zakończenie nauczycielki podziękowały rodzicom za ogromny wkład z ich strony, a Pani viceyrektor Danuta Frączek bardzo serdecznie podziękowała rodzicom za tak wielkie zaangażowanie, życząc dalszych sukcesów…

W przedstawieniu udział wzięli:

Pani Jolanta Miękus – Macocha

Pani Katarzyna Pniewska- Kasieńka

Pani Joanna Warda- Haneczka

Pani Kamila Rozdeba- Kopciuszek

Pani Agnieszka Żarów- Dworzanin

Pan Marek Żarów- Królewicz

Pani Beata Baryluk- Starczewska- Wróżka

Pani Renata Szymańska- Herold

Pani Paulina Gładka- Ptaszek

Pani Katarzyna Nowadczyk- Dębicka- Ochmistrz

Pan Krzysztof Nowak- Strażnik

Wszystkim rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy z współpracę, zaangażowanie i miłą atmosferę.

 

 

“Misie i rakiety”

Misie podczas realizacji tematu kompleksowego “Lecimy na księżyc” wykonały rakiety, które posłużyły do wielu zainicjowanych przez przedszkolaków zabaw. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

“Baśnie z czterech stron świata”-przedstawienie w GDK.

16.02.2015r. dwie najstarsze grupy: Misie i Motylki wybrały się na przedstawienie do Goleniowskiego Domu Kultury w Goleniowie. Wszyscy w mgnieniu oka przenieśli się z arabskiej jaskini nad brzeg jednego z rosyjskich mórz, wspinali się na olbrzymią łodygę fasoli w środkowej Anglii. A wszystko to w towarzystwie nader ciekawych kompanów: tajemniczego Czarodzieja Roeoendera, Rybaka i jego chciwej żony, zakochanej Syrenki, sprytnego Janka i pewnego chłopca o imieniu Aladyn, który miał w swoim życiu mnóstwo szczęścia….

“Urodziny koloru fioletowego” w grupie “Pszczółek”

Po raz kolejny najmłodsze przedszkolaki obchodziły urodziny koloru. Tym razem nasza sala zamieniła się w Fioletową Krainę. Dzieci ubrane na fioletowo przyniosły do przedszkola fioletowe przedmioty, które posłużyły nam do wykonania “Fioletowej wystawy”. Maluchy eksperymentowały podczas mieszania farb czerwonej i niebieskiej w celu otrzymania barwy fioletowej. Dzień minął nam na zabawach fioletowymi zabawkami. Dzieci wspólnie wykonały plakat przedstawiający fioletowe miasto, malowały fioletowe obrazy i komponowały “fioletowe figuraki”, czyli kompozycje z figur geometrycznych. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji tego dnia i zapraszamy do oglądania naszych prac w szatni przedszkola.

“Pani Jola czyta Misiom”

Kolejną osobą, która dołączyła do akcji “Cała Polska czyta dzieciom” jest mama Sylwii- Pani Jola, która przeczytała dzieciom bajkę pt. “Kot w butach”. Misie z zaciekawieniem słuchały bajki i z niecierpliwością czekają na koleją wizytę Rodziców. Pani Joli serdecznie dziękujemy za wizytę w naszej grupie.

“Misie wędrują śladami dinozaurów”

W ramach realizacji tematu kompleksowego Misie poznawały świat dinozaurów. . W toku realizacji tematu dzieci obejrzały prezentację Power Point pt. Wędrówki z dinozaurami , wykonywały sylwety tych ogromnych zwierząt i współtworzyły z nich wystawę, zamieniły się w paleontologów i wykopywały kości dinozaurów . Misie uczestniczyły w zabawach matematycznych- przeliczały, układały zgodnie z wielkością, tworzyły zbiory dinozaurów; językowych- dzieliły na sylaby i głoski wyrazy związane ze światem dinozaurów, opowiadały o nich; ruchowych- poznały zabawę Marsz archeologów- powstawanie skamielin oraz muzycznych- nauczyły się śpiewać piosenkę pt. Dinozaur Pimpuś.

“Przygotowania trwają…”

W środę 11.02.2015 r. rodzice z grup: Misie i Motylki spotkali się, by wspólnie przygotować dekorację na przedstawienie pt. Kopciuszek w wykonaniu rodziców. Wszyscy razem stworzyliśmy część scenografii na przedstawienie. Na każdego czekał poobiedni poczęstunek, a mianowicie rodzice przygotowali gorące i smaczne tosty. Wszystkim przybyłym Rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc.

“Ćwiczenia gimnastyczne z gazetami”

Misie tym razem na ćwiczenia gimnastyczne wybrały niekonwencjonalny przybór- gazety. Podczas zabaw przedszkolaki rozwijały zręczność rąk, koordynację ruchową oraz inwencję twórczą. Wszyscy naprawdę dobrze się bawili…

“Czy śnieg jest czysty?”

Motylki zadały to pytanie lepiąc bałwana na placu zabaw. Postanowiliśmy, więc zrobić małe doświadczenie, które pozwoli odpowiedzieć na pytanie dzieci. Kubeczki, śnieg, trochę cierpliwości podczas obserwacji śniegu i wniosek był jeden. Na dnie kubeczka, pod wodą pojawiło się mnóstwo zanieczyszczeń .Dzieci były zadowolone, bo uzyskały odpowiedź na zadane pytanie.

“Motylki w Kosmosie”

W pierwszym tygodniu lutego grupa “Motylki” odkrywała fascynujący świat kosmosu. Poprzez zabawę w połączeniu z nauką dzieci wzbogacały swoją wiedzę, poznawały gwiazdy i planety Układu Słonecznego. Szukały odpowiedzi na wiele nurtujących je pytań. “Kosmiczna wyprawa Motylków zakończyła się skonstruowaniem statku kosmicznego.

“Lecimy na księżyc”

Dzisiaj Motylki postanowiły zbudować rakietę na sali gimnastycznej. Utrwalały przy tym rozumienie pojęć: za, przed, obok, na, pod. Uśmiechnięte buzie dzieci to najlepszy dowód na to,że rakieta się udała…a więc na pokład!

“Figurix- gra edukacyjna”

W ramach realizacji tematu kompleksowego W świecie figur geometrycznych Misie bardzo chętnie rozwijały orientację przestrzenną, refleks i spostrzegawczość, a także kojarzenie faktów podczas gry “Figurix”. Dzieci z przyjemnością rywalizowały ze swoimi rówieśnikami, dobrze się przy tym bawiąc.

“Figury”- zajęcia plastyczne w grupie “Misiów”

Na piątkowych zajęciach plastycznych dzieci pracowały w zespołach. Ich zadanie polegało na wypełnieniu konturów figur geometrycznych bez używania pędzelków. Metoda malowania dziesięcioma palcami wg R.F. Shaw wykorzystuje naturalną skłonność dzieci do packania się substancjami o konsystencji błota. Jest to metoda terapeutyczna wykorzystywana do pokonywania leków i barier. Doskonali płynność rąk, koordynację wzrokowo-ruchową i redukuje napięcie mięśniowe. Dzieci początkowo miały lekkie obawy i uprzedzenia, jednak po kilku chwilach miały frajdę mogąc bez ograniczeń bawić się z użyciem wybranych przez siebie kolorów. W szatni prezentujemy efekt zabawy.

“Znam figury geometryczne”

W celu utrwalenia poznanych figur geometrycznych dzieci z grupy Misie poznały nową zabawę opartą na elementach Metody aktywnego słuchania muzyki wg B. Strauss.Rytmiczne klaskanie połączone z ciekawą muzyką pomogło dzieciom zapamiętać wszystkie poznane figury. Było bardzo wesoło!

“Pani Agata czyta Misiom”

Do akcji “Cała Polska czyta dzieciom” przyłączyła się również Pani Agata- mama Igi, która odwiedziła w piątek grupę Misiów i przeczytała piękną baśń pt. “Pani Zima”. Pani Agacie bardzo dziękujemy za mile spędzony czas oraz słodki poczęstunek.

“Jeden, dwa, trzy liczysz Ty!”

Pod takim hasłem 5 lutego odbył się w naszym przedszkolu Turniej Matematyczny, w którym brały udział wszystkie przedszkolaki. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę podczas rozwiązywania zadań przygotowanych przez “Figurowego Robota”. Dzieci liczyły przedmioty, klasyfikowały, układały wg podanego rytmu, wykazały się orientacją w przestrzeni oraz znajomością figur geometrycznych. Wszystkie dzieci pracowały na to, żeby ich grupa zdobyła jak najwięcej punktów i otrzymała dyplom “Małego matematyka”.

“Harcerski Klub Ratowniczy z wizytą u Misiów i Motylków”

04.02.2015 r. dwie najstarsze grupy przedszkolne gościły harcerzy z Klubu Ratowniczego w Goleniowie. Celem spotkania było przypomnienie numerów alarmowych na policję, straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe, nabywanie umiejętności pomocy drugiemu człowiekowi w sytuacji zagrożenia życia. Ponadto dzieci miały okazję opatrzyć rany harcerzy wykorzystując przy tym materiały opatrunkowe. Na koniec spotkania przedszkolaki zatańczyły razem z gośćmi pląs harcerski “Za ciasne dżinsy mam, bo wyprałem je sam, aha!”. Misie i Motylki serdecznie dziękują harcerzom za spotkanie i miłą atmosferę…. i zapraszamy częściej do naszego przedszkola….

“Nowa zabawa”

Podczas pobytu w przedszkolu dzieci każdego dnia uczą się czegoś nowego. Dzisiaj Motylki poznały i nazwały tę zabawę “Uciekające kapcie”. Zabawa muzyczno-ruchowa z elementami metody aktywnego słuchania muzyki wg B. Strauss prawiła dzieciom mnóstwo radości.

 

“Zimowe zabawy Misiów na śniegu”

Za oknem z dnia na dzień przybywa śniegu, to świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc. Misie wybrały się plac przed przedszkolem, by zimowo i aktywnie spędzić czas.

 

 

Drodzy Rodzice!!!

Serdecznie zapraszamy na zebranie podsumowujące pracę opiekuńczo-dydaktyczno-wychowawczą w I semestrze roku szkolnego 2014/2015, które odbędzie się 05.02.2015 r. (czwartek)o godz. 16.00 we wszystkich grupach wiekowych. Zebranie poprzedzone będzie spotkaniem z psychologiem Panią Janiną Balicką z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Dziś dla babci słońce mamy

I całuski dla dzidziusia.

Dziś życzenia wnuczek składa

I piosenki śpiewa wnusia…

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE MISIE.

23.01.2015 r. Misie zaprosiły swoje Babcie i Dziadków do przedszkola na to najpiękniejsze ze wszystkich świąt, żeby podziękować im za dobro i wyrazić im swoją miłość. Dzieci przedstawiły swoim Dziadkom piosenki i wiersze. Wręczyły również zaproszonym gościom prezenty. Były też wspólne tańce i poczęstunek.

Babcie i Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami podziękowali im za występ…Babciom i Dziadkom dziękujemy za przybycie i dobrą zabawę, a wszystkim rodzicom za pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla naszych szanownych gości.

Dzień Babci i Dziadka u "Misiów"

[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-u-misiow/thumbs/thumbs_00.jpg]280
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-u-misiow/thumbs/thumbs_1.jpg]220
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-u-misiow/thumbs/thumbs_2.jpg]220
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-u-misiow/thumbs/thumbs_3.jpg]210
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-u-misiow/thumbs/thumbs_5.jpg]170
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-u-misiow/thumbs/thumbs_6.jpg]190
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-u-misiow/thumbs/thumbs_7.jpg]190
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-u-misiow/thumbs/thumbs_8.jpg]170
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-u-misiow/thumbs/thumbs_9.jpg]160
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-u-misiow/thumbs/thumbs_23.jpg]150
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-u-misiow/thumbs/thumbs_33.jpg]150
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-u-misiow/thumbs/thumbs_66.jpg]230
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-u-misiow/thumbs/thumbs_99.jpg]140
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-u-misiow/thumbs/thumbs_123.jpg]130
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-u-misiow/thumbs/thumbs_343.jpg]120
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-u-misiow/thumbs/thumbs_3333.jpg]120
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-u-misiow/thumbs/thumbs_123455.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-u-misiow/thumbs/thumbs_678777.jpg]120

 

“Dzień Babci i Dziadka w grupie Motylki”

22 stycznia w grupie “Motylki” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą dzieci przygotowały krótki program artystyczny. Do życzeń dołączyły upominki, które własnoręcznie wykonały. W trakcie trwania uroczystości Babci i Dziadek mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych na tę uroczystość konkursach i zabawach integracyjnych.

Motylki Dzień Babci i Dziadka

[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/motylki-dzien-babci-i-dziadka/thumbs/thumbs_img_4799.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/motylki-dzien-babci-i-dziadka/thumbs/thumbs_img_4801.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/motylki-dzien-babci-i-dziadka/thumbs/thumbs_img_4809.jpg]80
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/motylki-dzien-babci-i-dziadka/thumbs/thumbs_img_4821.jpg]80
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/motylki-dzien-babci-i-dziadka/thumbs/thumbs_img_4845.jpg]80
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/motylki-dzien-babci-i-dziadka/thumbs/thumbs_img_4846.jpg]70
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/motylki-dzien-babci-i-dziadka/thumbs/thumbs_img_4847.jpg]60
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/motylki-dzien-babci-i-dziadka/thumbs/thumbs_img_4857.jpg]60
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/motylki-dzien-babci-i-dziadka/thumbs/thumbs_img_4858.jpg]70
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/motylki-dzien-babci-i-dziadka/thumbs/thumbs_img_4872.jpg]60
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/motylki-dzien-babci-i-dziadka/thumbs/thumbs_img_4883.jpg]70
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/motylki-dzien-babci-i-dziadka/thumbs/thumbs_img_4884.jpg]50
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/motylki-dzien-babci-i-dziadka/thumbs/thumbs_img_4887.jpg]50
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/motylki-dzien-babci-i-dziadka/thumbs/thumbs_img_4890.jpg]50
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/motylki-dzien-babci-i-dziadka/thumbs/thumbs_img_4894.jpg]50
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/motylki-dzien-babci-i-dziadka/thumbs/thumbs_img_4908.jpg]50

“Wiwat Babunia, wiwat Dziadunio śpiewamy…”

Dzień Babci i Dziadka w grupie “Pszczółek”

21 stycznia najmłodsze przedszkolaki po raz pierwszy zaprosiły do przedszkola swoje babcie i dziadków, aby uczcić ich święto. Z tej okazji maluchy przygotowały wraz z paniami krótki występ artystyczny, podczas którego śpiewały, tańczyły i mówiły wierszyki. Na koniec wręczyły swoim bliskim prezenty i spędziły miłe chwile podczas wspólnego biesiadowania. Babciom i Dziadkom życzymy 100 lat w szczęściu i zdrowiu!

dzień babci i dziadka pszczółki

[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-pszczolki/thumbs/thumbs_ppmosty2015-036.jpg]520
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-pszczolki/thumbs/thumbs_ppmosty2015-037.jpg]430
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-pszczolki/thumbs/thumbs_ppmosty2015-039.jpg]390
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-pszczolki/thumbs/thumbs_ppmosty2015-040.jpg]380
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-pszczolki/thumbs/thumbs_ppmosty2015-042.jpg]420
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-pszczolki/thumbs/thumbs_20160120_104740.jpg]20
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-pszczolki/thumbs/thumbs_20160120_105209.jpg]20
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-pszczolki/thumbs/thumbs_20160120_105751.jpg]20
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-pszczolki/thumbs/thumbs_20160120_105813.jpg]20
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-pszczolki/thumbs/thumbs_wp_20160120_10_17_58_pro.jpg]20
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-pszczolki/thumbs/thumbs_video0031_0000025600.jpg]20
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-pszczolki/thumbs/thumbs_video0034_0000019705.jpg]20
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/dzien-babci-i-dziadka-pszczolki/thumbs/thumbs_video0035_0000030200.jpg]20

 

“Bal nad bale w Karnawale”

Tegoroczny Bal Karnawałowy upłynął dzieciom na zabawie pod hasłem ‘W krainie bajek i baśni”. Wspólnym tańcom nie było końca – wróżka tańczyła z krówką, a tygrysek z księżniczką. Przedszkolaki miały także możliwość sprawdzić swoje umiejętności podczas wykonywania zadań przygotowanych przez Baba Jagę, Królową Śniegu, Smerfy i Kopciuszka. Przez cały czas towarzyszyły nam uśmiechy i radość ze wspólnej zabawy.

bal

[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-016.jpg]580
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-017.jpg]570
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-018.jpg]480
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-019.jpg]580
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-020.jpg]500
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-021.jpg]450
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-022.jpg]450
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-023.jpg]400
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-024.jpg]400
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-025.jpg]390
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-026.jpg]390
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-030.jpg]450
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-031.jpg]420
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-001.jpg]450
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-002.jpg]450
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-003.jpg]330
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-004.jpg]320
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-005.jpg]320
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-006.jpg]340
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-007.jpg]350
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-008.jpg]330
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-009.jpg]350
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-010.jpg]330
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-011.jpg]310
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-012.jpg]310
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-013.jpg]290
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-014.jpg]310
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal/thumbs/thumbs_ppmosty2015-015.jpg]310

Bal karnawałowy

[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6513.jpg]250
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6514.jpg]220
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6515.jpg]200
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6516.jpg]160
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6517.jpg]120
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6519.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6522.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6524.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6525.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6526.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6527.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6530.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6534.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6535.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6537.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6539.jpg]130
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6540.jpg]120
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6543.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6545.jpg]120
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6546.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6547.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6548.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6549.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6553.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6554.jpg]80
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6555.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6557.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6558.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6559.jpg]140
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6562.jpg]80
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6565.jpg]70
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6569.jpg]60
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6570.jpg]80
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6573.jpg]80
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6577.jpg]70
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6580.jpg]70
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6582.jpg]70
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6583.jpg]70
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6588.jpg]80
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6590.jpg]80
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6591.jpg]120
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6592.jpg]120
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6601.jpg]150
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6603.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6605.jpg]120
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6606.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6607.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/bal-karnawalowy/thumbs/thumbs_dsc6608.jpg]100

“Zabawy oddechowe w grupie Misiów”

Na dzisiejszych zajęciach dzieci 4 -5 letnie bawiły się w “Pingwiny z Madagaskaru”. Z wielką radością wykonywały ćwiczenia oddechowe polegające na ogrzewaniu w dłoniach kostek lodu. Mogły przez chwilę poczuć się niczym zmarznięte na mrozie pingwinki. Zabawa dostarczyła “Misiom” wiele radości i satysfakcji. Dzięki właściwemu wydychaniu ciepłego powietrza udało im się roztopić wszystkie kostki lodu.

“Misie” zapinają guziki

Podczas zabaw dowolnych Misie uczyły się zapinania różnego rodzaju guzików, zamków i zatrzasków wykorzystując przy tym specjalne kamizelki z kącika Uczę się samodzielności.

Pani Paulina czyta “Misiom”

Rodzice z grupy Misie czynnie włączyli się do akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM propagującej codzienne głośne czytanie dzieciom. Tym razem naszą grupę odwiedziła Pani Paulina- mama Oliwiera, która przeczytała przedszkolakom bajki: Złotowłosa i trzy niedźwiadki, Jaś i magiczna fasola. Pani Paulinie serdecznie dziękujemy za spotkanie…

Garderoba balowa w sali “Pszczółek”

“Pszczółki” przygotowując się do Balu Karnawałowego miały możliwość zabawy w kąciku ze strojami. Tego dnia w naszej sali zagościły królewny, smok, wróżki, muchomorek i wiele innych postaci. Dzieci próbowały samodzielnie ubierać się w kolorowe stroje, a zabawa w przebraniach sprawiała im wiele radości.

Urodziny Koloru Białego w grupie “Pszczółek”

W ramach realizacji programu Kolorowa Matematyka Smyka raz w miesiącu najmłodsze przedszkolaki uczestniczą w zabawach poświęconych urodzinom koloru. W styczniu w naszej sali bawiliśmy się pod hasłem “Urodziny Koloru Białego”. “Pszczółki” odszukiwały ukryte w sali przedmioty w takim właśnie kolorze, a później wspólnie z panią przygotowały “Białą Wystawę Pszczółek” w szatni naszego przedszkola. Biały kolor towarzyszył nam w trakcie poznawania produktów mlecznych oraz samodzielnego przyrządzania twarożku i bitej śmietany.

Spotkania z bajką w grupie “Pszczółek”

Kolejny już raz najmłodsze przedszkolaki miały okazję słuchać bajek czytanych przez swoich rodziców. Tym razem odwiedziła nas mama Helenki Pani Agata, która zaciekawiła dzieci przygodami Muminków. “Pszczółki” wspólnie z naszym gościem szukały Małej Mi w książce, a te poszukiwania sprawiały im wiele radości. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

“Misie” i odimienna metoda nauki czytania

W grupie 4-5 latków trwają ” zabawy z imionami” z wykorzystaniem metody dr. Ireny Majchrzak. Celem zabaw jest między innymi kształtowanie spostrzegawczości, rozpoznawanie swojej wizytówki i swoich kolegów, utrwalenie liter i przede wszystkim dostarczenie dzieciom radości płynącej z rozumienia pisma.

Odimienna metoda nauki czytania

[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/odimienna-metoda-nauki-czytania/thumbs/thumbs_dsc_0372.jpg]30
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/odimienna-metoda-nauki-czytania/thumbs/thumbs_dsc_0373.jpg]30
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/odimienna-metoda-nauki-czytania/thumbs/thumbs_dsc_0374.jpg]30
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/odimienna-metoda-nauki-czytania/thumbs/thumbs_dsc_0375.jpg]30
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/odimienna-metoda-nauki-czytania/thumbs/thumbs_dsc_0376.jpg]30
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/odimienna-metoda-nauki-czytania/thumbs/thumbs_dsc_0377.jpg]40
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/odimienna-metoda-nauki-czytania/thumbs/thumbs_dsc_0378.jpg]30
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/odimienna-metoda-nauki-czytania/thumbs/thumbs_dsc_0379.jpg]30
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/odimienna-metoda-nauki-czytania/thumbs/thumbs_dsc_0380.jpg]60
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/odimienna-metoda-nauki-czytania/thumbs/thumbs_dsc_0381.jpg]30
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/odimienna-metoda-nauki-czytania/thumbs/thumbs_dsc_0382.jpg]30
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/odimienna-metoda-nauki-czytania/thumbs/thumbs_dsc_0383.jpg]50
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/odimienna-metoda-nauki-czytania/thumbs/thumbs_dsc_0384.jpg]50
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/odimienna-metoda-nauki-czytania/thumbs/thumbs_dsc_0385.jpg]30
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/odimienna-metoda-nauki-czytania/thumbs/thumbs_dsc_0386.jpg]30
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/odimienna-metoda-nauki-czytania/thumbs/thumbs_dsc_0387.jpg]30
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/odimienna-metoda-nauki-czytania/thumbs/thumbs_dsc_0391.jpg]30
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/odimienna-metoda-nauki-czytania/thumbs/thumbs_dsc_0392.jpg]30

“W świecie baśni i bajek”- projekt edukacyjny w grupie “Misiów”

W ramach realizacji projektu edukacyjnego W świecie baśni i bajek. Misie podjęły się wielu przedsięwzięć. W sali powstał kącik Przygoda z bajką, w którym zgromadzone zostały stroje/przebrania z różnych bajek i baśni dla dzieci. Każdy Miś mógł choć na chwilę stać się Piratem, Biedronką, Czerwonym Kapturkiem, Indianinem itp… Przy użyciu metody K. Orffa i R. Labana 4-5 latki rozwijały wrażliwość słuchową, koordynację słuchowo-wzrokowo-ruchową, tworzyły przedstawienia kukiełkowe, wymyślały bajki na zaczarowanym dywanie, konstruowały bajkowe budowle, tworzyły bajkowe krainy m.in. Wioskę Smerfów, tańczyły improwizując taniec baśniowych postaci, relaksowały się i wyciszały podczas seansów czytelniczych. Ulubione baśnie i bajki bawiły nas, były pełnym wrażeń sposobem przeżywania emocji i dały nam wiele przyjemności…

"W świecie baśni i bajek"- projekt edukacyjny w grupie "Misiów"

[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0301.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0303.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0307.jpg]70
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0311.jpg]70
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0318.jpg]60
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0321.jpg]50
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0326.jpg]60
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0327.jpg]60
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0339.jpg]60
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0340.jpg]60
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0341.jpg]60
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0342.jpg]40
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0346.jpg]40
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0353.jpg]40
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0354.jpg]50
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0355.jpg]50
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0356.jpg]50
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0357.jpg]50
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0358.jpg]50
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0362.jpg]60
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0364.jpg]70
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/w-swiecie-basni-i-bajek-projekt-edukacyjny-w-grupie-misiow/thumbs/thumbs_dsc_0365.jpg]60

Zabawy umuzykalniające “Misiów”z użyciem dzwoneczków

Zrobimy wszyscy koło, pobawimy się wesoło, na dzwoneczkach melodie zagramy, bo na Święta Bożego Narodzenia czekamy…

“Świąteczny koncert w ZSP w Mostach”

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przedszkolaki zaproszone zostały do szkoły na koncert Kolęd i Pastorałek pt. “Bóg się rodzi”. Pszczółki, Misie i Motylki aktywnie uczestniczyły w koncercie, śpiewając znane kolędy. Jeden z naszych podopiecznych- Marek został wyróżniony i miał okazję zagrać na instrumencie akompaniując wokaliście i gitarzyście.

“Pszczółki” poznają pracę bibliotekarza

19 grudnia najmłodsze przedszkolaki udały się do biblioteki szkolnej na zaproszenie Pani Małgosi- mamy Franka. Pani Małgosia przeczytała dzieciom bajkę oraz przybliżyła pracę bibliotekarza. “Pszczółki” mogły obejrzeć wybrane przez siebie kolorowe książeczki. Dzieci w aktywny sposób spędziły czas w bibliotece, a swoimi wrażeniami dzieliły się z rodzicami.Pani Małgosi serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

"Pszczółki" w bibliotece

[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pszczolki-w-bibliotece/thumbs/thumbs_pszczolki-w-bibliotece-007.jpg]230
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pszczolki-w-bibliotece/thumbs/thumbs_pszczolki-w-bibliotece-008.jpg]170
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pszczolki-w-bibliotece/thumbs/thumbs_pszczolki-w-bibliotece-009.jpg]210
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pszczolki-w-bibliotece/thumbs/thumbs_pszczolki-w-bibliotece-010.jpg]140
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pszczolki-w-bibliotece/thumbs/thumbs_pszczolki-w-bibliotece-011.jpg]200
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pszczolki-w-bibliotece/thumbs/thumbs_pszczolki-w-bibliotece-012.jpg]140
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pszczolki-w-bibliotece/thumbs/thumbs_pszczolki-w-bibliotece-013.jpg]130
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pszczolki-w-bibliotece/thumbs/thumbs_pszczolki-w-bibliotece-014.jpg]130
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pszczolki-w-bibliotece/thumbs/thumbs_pszczolki-w-bibliotece-015.jpg]120
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pszczolki-w-bibliotece/thumbs/thumbs_pszczolki-w-bibliotece-001.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pszczolki-w-bibliotece/thumbs/thumbs_pszczolki-w-bibliotece-002.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pszczolki-w-bibliotece/thumbs/thumbs_pszczolki-w-bibliotece-003.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pszczolki-w-bibliotece/thumbs/thumbs_pszczolki-w-bibliotece-004.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pszczolki-w-bibliotece/thumbs/thumbs_pszczolki-w-bibliotece-005.jpg]80
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pszczolki-w-bibliotece/thumbs/thumbs_pszczolki-w-bibliotece-006.jpg]70

KONKURS PLASTYCZNY “ZWIERZĘTA I ZIMA W LESIE”

W listopadzie Nadleśnictwo Goleniów zaprosiło przedszkolaków do udziału w konkursie plastycznym pt. “Zwierzęta i zima w lesie”. Celem konkursu było: zainteresowanie młodego pokolenia przyrodą, kształtowanie postaw przyjaznych środowisku, uświadomienie konieczności zachowania naturalnych warunków bytowania zwierząt dziko żyjących, pogłębienie wiedzy przyrodniczej. Nasze przedszkole reprezentowały najstarsze przedszkolaki z grupy ?Motylki?. I tak:

  • – III miejsce zdobył: Jakub Stępiński
  • – Wyróżnienia otrzymali: Nikola Żarów i Filip Kurylonek

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!!!

Życzenia Świąteczne

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia życzymy

spokoju oraz szczęścia,rodzinnej atmosfery

oraz samych cudownych świątecznych chwil.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

“Dawno temu w Betlejem”…- przedstawienie jasełkowe w wykonaniu “Misiów” i “Motylków”

Przedstawienie jasełkowe od wielu lat wpisane jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. 16 grudnia “Misie” i “Motylki” przedstawiły zaproszonym rodzicom i gościom oraz najmłodszej grupie “Pszczółki” opowieść “Bożego Narodzenia”, integrując przy tym dom rodzinny i przedszkole, wprowadzając w nastrój świąteczny oraz pokazując umiejętności wokalno ? recytatorskie przed najbliższymi…Po przedstawieniu wszyscy zaproszeni zostali na spotkania wigilijne do swoich sal. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w szyciu strojów na przedstawienie oraz za wszystkie potrawy i smakołyki przyniesione na grupowe spotkanie.

Jasełka 2014

[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1079.jpg]170
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1046.jpg]160
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1047.jpg]140
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1054.jpg]130
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1055.jpg]130
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1057.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1063.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1064.jpg]120
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1065.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1066.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1067.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1069.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1072.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1074.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1077.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1080.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1081.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1083.jpg]80
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1094.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1098.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1104.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1105.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1106.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/jaselka-2014/thumbs/thumbs_dsc_1107.jpg]90

Szpital Pluszowego Misia

15 grudnia odwiedziły nas studentki medycyny w ramach akcji “Szpital Pluszowego Misia”. Tego dnia wszystkie przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ukochane pluszaki, które razem z dziećmi udały się do lekarza. Dzieci pod okiem zaproszonych gości miały możliwość poznać tajniki przeprowadzania poszczególnych badań lekarskich, a przede wszystkim przezwyciężyć strach przed wizytą u lekarza w razie choroby. Zaproszonym gościom bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas.

Szpital Pluszowego Misia

[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_mosty-115.jpg]130
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_mosty-116.jpg]120
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_mosty-117.jpg]120
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_mosty-118.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_mosty-119.jpg]80
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_mosty-105.jpg]70
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_mosty-106.jpg]70
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_mosty-107.jpg]70
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_mosty-108.jpg]70
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_mosty-109.jpg]70
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_mosty-110.jpg]60
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_mosty-111.jpg]60
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_mosty-112.jpg]60
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_mosty-113.jpg]60
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_mosty-114.jpg]50

Misie i Szpital Pluszowego Misia

[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/misie-i-szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_dsc_0269.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/misie-i-szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_dsc_0270.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/misie-i-szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_dsc_0271.jpg]60
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/misie-i-szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_dsc_0272.jpg]60
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/misie-i-szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_dsc_0274.jpg]70
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/misie-i-szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_dsc_0275.jpg]70
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/misie-i-szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_dsc_0277.jpg]60
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/misie-i-szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_dsc_0279.jpg]50
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/misie-i-szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_dsc_0280.jpg]50
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/misie-i-szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_dsc_0283.jpg]50
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/misie-i-szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_dsc_0284.jpg]50
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/misie-i-szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_dsc_0287.jpg]60
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/misie-i-szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_dsc_0289.jpg]50
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/misie-i-szpital-pluszowego-misia/thumbs/thumbs_dsc_0290.jpg]40

Motylki i Szpital Pluszowego Misia

“Magia Świąt Bożego Narodzenia” projekt edukacyjny w grupie “Pszczółek”

Czas poprzedzający Boże Narodzenie upłynął najmłodszym przedszkolakom na poznawaniu tradycji związanych z tym zimowym świętem. Dzieci miały okazję własnoręcznie ubierać choinkę w swojej sali, wykonywać ozdoby choinkowe oraz piec piernikowe ciasteczka ( za pomoc w ich przygotowaniu serdecznie dziękujemy mamie Michałka – Pani Marioli ). “Pszczółki” przyniosły do przedszkola zdjęcia swoje i swojej rodziny wykonane w okresie Świąt Bożego Narodzenia, które wykorzystamy do wykonania wystawy fotograficznej w szatni naszego przedszkola. Całe rodziny mogły też własnoręcznie wykonać kartki świąteczne, by jeszcze bardziej przybliżyć dzieciom magię nadchodzących świąt.

"Magia Świąt Bożego Narodzenia" - projekt edukacyjny w grupie "Pszczółek"

[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-091.jpg]190
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-090.jpg]180
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-034.jpg]150
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-029.jpg]130
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-030.jpg]140
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-031.jpg]160
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-092.jpg]130
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-093.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-082.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-083.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-084.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-085.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-086.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-087.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-088.jpg]80
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-089.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-101.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-102.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-103.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-104.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-098.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-099.jpg]90
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-100.jpg]70
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-122.jpg]40
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-123.jpg]40
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-120.jpg]50
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/magia-swiat-bozego-narodzenia-projekt-edukacyjny-w-grupie-pszczolek/thumbs/thumbs_mosty-121.jpg]50

“Misie” wykonują bombki

Na zajęciach w dniu 12.12.2014 r. grupa 4-5 latków wykonywała ozdoby choinkowe- każdy Miś samodzielnie ozdabiał tekturowe bombki, które wkrótce zawisną na choinkach w domach dzieci.

“Motylki pieką pierniki”

Chociaż do świąt jeszcze kilka dni “Motylki” już myślą o świątecznych wypiekach. W piątek 12. 12. 2014 r dzieci zgromadziły w swojej sali składniki potrzebne do wypieku pierniczków, ciasteczek bez których święta nie mają swojego uroku i zapachu. Zagniataniem i wałkowaniem ciasta zajęła się pani wraz z zaproszonymi mamami. Dzieci natomiast bacznie wszystko obserwowały. Najprzyjemniejszym momentem w przygotowaniu pierniczków było wykrawanie ciasteczek przeróżnymi foremkami. Tym zajęły się dzieci. Po kwadransie pierniczki były już upieczone, a w całym przedszkolu unosił się zapach przyprawy korzennej. W poniedziałek “Motylki” będą dekorować upieczone przez siebie pierniczki.

 

Spotkanie z Mikołajem w Teatrze Lalek “Pleciuga”

w Szczecinie

09.12.2014 r. wszystkie grupy przedszkolne spotkały się ze św. Mikołajem podczas przedstawienia pt. “Karuzela Świętego Mikołaja”. Spektakl opowiadał o Świętym Mikołaju,który przygotowywał się z Niedźwiedziem Bartkiem i Turoniem do Gwiazdki. Mikołaja odwiedzili dawni znajomi Anioł i Diabeł Rokita, aktorzy z jasełkowej szopki. Przyjaciele mieli za zadanie stawić czoła Herodowi oraz jego zbirom, którzy czyhali na listy z prośbami od dzieci…Cała historia zakończyła się szczęśliwie, a “Pszczółki”, “Misie” i “Motylki” wróciły do przedszkola uradowane ze spotkania ze św. Mikołajem….

"Karuzela Świętego Mikołaja"

[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0228.jpg]220
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0232.jpg]210
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0233.jpg]140
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0234.jpg]130
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0235.jpg]130
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0239.jpg]140
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0241.jpg]130
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0242.jpg]130
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0243.jpg]130
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0244.jpg]140
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0245.jpg]130
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0246.jpg]120
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0247.jpg]120
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0248.jpg]120
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0249.jpg]120
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0250.jpg]120
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0251.jpg]130
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0252.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0253.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0255.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/karuzela-swietego-mikolaja/thumbs/thumbs_dsc_0256.jpg]110

pleciuga

[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-075.jpg]250
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-076.jpg]220
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-077.jpg]190
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-078.jpg]150
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-079.jpg]150
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-080.jpg]150
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-081.jpg]170
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-060.jpg]190
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-061.jpg]150
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-062.jpg]180
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-063.jpg]130
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-064.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-065.jpg]120
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-066.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-067.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-068.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-069.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-070.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-071.jpg]100
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-072.jpg]110
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-073.jpg]120
[img src=http://szkola.zspmosty.pl/wp-content/flagallery/pleciuga/thumbs/thumbs_mosty-074.jpg]130