Wycieczka do Nadleśnictwa w Kliniskach Wielkich

Dnia 11 września klasa 2 i 3 wybrały się na lekcję przyrody do Nadleśnictwa w Kliniskach Wielkich. Ten Ośrodek Edukacji Przyrodniczo – Leśnej położony jest w samym centrum Puszczy Goleniowskiej. Pan Jacek, przy użyciu aktywnych metod nauczania,  przeprowadził z nami niezwykle ciekawe zajęcia dydaktyczne, składające się z części kameralnej i terenowej. Oglądając wystawy i biorąc udział w warsztatach, poznaliśmy różnorodne gatunki roślin i zwierząt zamieszkujących las, tj. : lisy, wilki, borsuki, jeże, łosie, orły bieliki, sarny, jelenie, wiele gatunków innych ptaków, sosny, świerki, lipy, klony, cisy itp. Na terenie nadleśnictwa znajduje się kilkanaście drzew objętych ochroną pomnikową. Nas zachwyciła 465 -letnia lipa drobnolistna “Anna”, z którą wiąże się niezwykle historia. Spacer po lesie był nie tylko edukacją, ale też chwilą wytchnienia na placu zabaw. Po przebyciu trasy leśnicy przygotowali dla nas ognisko, które mieściło się w zadaszonej wiacie. Wszyscy przeżyliśmy niezwykle radosną przygodę.

Tekst i zdjęcia: Justyna Szpakowska i Jolanta Pioterek

DZIENNIK ELEKRTONICZNY
Raport z ewaluacji
Inf. dla rodz. dzieci niepełn.
Samorząd Uczniowski
Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« Sie    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930