“Goleniów wczoraj i dziś” – projekt gimnazjalny

Taki temat projektu wybrała klasa druga gimnazjum do realizacji w tym roku szkolnym, między innymi dlatego, aby uczcić 750 – lecie nadania praw miejskich naszemu miastu.

Prezentacja projektu odbyła się w trakcie dni projektowych w naszej szkole. Uczniowie rozpoczęli występ od zaśpiewania piosenki, do której sami ułożyli słowa. Piosenka na melodię “Miasto budzi się” Pawła Kukiza porwała całą salę. Następnie cztery grupy projektowe prezentowały wyniki swojej kilkumiesięcznej ciężkiej pracy. GRUPA TEATRALNA, pod opieką pani M. Wojciechowskiej i B. Korobczuk, wystąpiła z przedstawieniem pt: “Goleniów z wizytą u lekarza”. Nasi aktorzy w sposób humorystyczny przedstawili nam dzieje naszego miasta, a pretekstem do tego była wizyta schorowanego Goleniowa u lekarza. GRUPA DZIENNIKARSKA, której opiekunem była pani J. Miękus, przedstawiła nam wyniki przeprowadzonych sondaży, wywiadów, ankiet na temat działalności kulturalnej, gospodarczej oraz dotyczące szkolnictwa w naszej gminie. Wśród ankietowanych byli mieszkańcy naszego miasta, więc z uwagą wysłuchaliśmy ich opinii. Z kolei wywiadów udzielili nam eksperci z wybranych dziedzin: gospodarka – burmistrz pan Robert Krupowicz, edukacja – dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu pani Janina Mucek, kultura – dyrektor biblioteki pani Anita Jurewicz. GRUPA SPORTOWA, pod przewodnictwem pani J. Kręciwilk, zaprezentowała nam szeroki wachlarz informacji na temat sportu w Goleniowie, a ich wystąpienie uatrakcyjniła świetnie przygotowana prezentacja. Dowiedzieliśmy się jakie kluby sportowe działają w Goleniowie, jakie ciekawe wydarzenia sportowe odbywają się w naszej gminie i ile atrakcyjnych obiektów sportowych znajduje się do naszej dyspozycji. Poznaliśmy trenerów i ich zasługi oraz najwybitniejszych sportowców, którzy swoją ciężką pracą rozsławiają Goleniów. Wszystko to zostało zwieńczone wywiadem, którego udzielił nam Krystian Zalewski. GRUPA PLASTYCZNO – FOTOGRAFICZNA, którą wspierała pani K. Kacprzak, M. Wojciechowska i D. Frączek,  przez kilka miesięcy przygotowywała wystawę zdjęć “Goleniów wczoraj i dziś”.  Dzięki uprzejmości pana Wojciecha Jandy otrzymaliśmy zdjęcia “dawnego” Goleniowa. Zadaniem naszych młodych fotografów było odnalezienie współczesnego odpowiednika tego miejsca i sfotografowanie go.  Nie było to łatwe zadanie, dlatego też korzystając ponownie z pomocy naszego eksperta – pana Wojtka wybraliśmy się z nim w podróż po Goleniowie. Opowiedział nam historię miasta i pomógł odnaleźć miejsca ze zdjęć. Nad całym projektem czuwała GRUPA INFORMATYCZNA wraz z panią K. Kacprzak. Dbali oni o sprawy techniczne i służyli pomocą w wielu kwestiach. Mamy nadzieję , że tegoroczny projekt się podobał.

tekst: B. Koronczuk, M. Wojciechowska

zdjęcia: E. Zięciak

 

 

DZIENNIK ELEKRTONICZNY
Raport z ewaluacji
Inf. dla rodz. dzieci niepełn.
Samorząd Uczniowski
Lipiec 2018
P W Ś C P S N
« Cze   Sie »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031