Czy Goleniów jest miastem dla młodzieży? IX Sejmik Samorządów Uczniowskich

IX Sejmik Samorządów Uczniowskich, którego organizatorem jest nasza szkoła, odbył się w tym roku 24 maja. Przedstawiciele samorządów dwunastu szkół z gminy Goleniów spotkali się w sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy aby odpowiedzieć na pytanie “Czy Goleniów jest miastem dla młodzieży?”. Temat debaty związany był oczywiście z 750 -leciem nadania praw miejskich Goleniowowi. Wśród zaproszonych gości byli m. in. burmistrz Gminy Goleniów pan Robert Krupowicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Goleniowie pan Łukasza Mituła, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pani Janina Mucek, -dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej pani Anita Jurewicz, dyrektor Teatru Brama pan Daniel Jacewicz. Debatę podzieliliśmy na trzy panele dyskusyjne: I panel ?Edukacja? zagadnienia: #TwojaSzkoła #ZajęciaPozalekcyjne #ImprezySzkolne #OrganizacjewSzkole II panel ?Gospodarka? zagadnienia:#Inwestycje #GoleniowskiParkPrzemysłowy #DobraPraca III panel ?Kultura, rozrywka i sport” zagadnienia:#IkonyKultury #Wydarzenia #InstytucjeKulturalne #CzasWolny #CiekaweMiejsca #ObiektySportowe #OfertySportowe #ImprezySportowe W tym roku moderatorami dyskusji byli absolwenci naszej szkoły: Maciej Kupriańczyk i Michał Korchut. Uczestnicy debaty zastanawiali się czy Goleniów spełnia oczekiwania młodych mieszkańców w omawianych obszarach. W rolę ekspertów wyjaśniających trudniejsze zagadnienia i odpowiadających na pytania wcielili się: pani Janina Mucek (edukacja), pan Robert Krupowicz (gospodarka), pani Anita Jurewicz i pan Daniel Jacewicz (kultura, rozrywka). Z debaty wynika, że młodzi ludzie interesują się tym, co dzieje się na terenie gminy, są wnikliwymi obserwatorami otaczającej ich rzeczywistości i mają swoje zdanie w wielu sprawach poruszanych w czasie dyskusji. Podsumowaniem debaty było głosowanie, w którym zdecydowana większość uczestników odpowiedziała twierdząco na postawione w jej tytule pytanie. Młodzi ludzie są jednak ciekawi świata i wielu z nich planuje po zakończeniu edukacji szukać swej szansy na sukces poza Goleniowem. Organizatorkami debaty były: Małgorzata Wojciechowska, Beata Korobczuk, Jolanta Miękus, Elżbieta Karżel.

tekst: E. Karżel

zdjęcia: M. Wojciechowska, E. Orłowska, K. Wawrzoła, K. Balcerzak

 

DZIENNIK ELEKRTONICZNY
Raport z ewaluacji
Inf. dla rodz. dzieci niepełn.
Samorząd Uczniowski
Lipiec 2018
P W Ś C P S N
« Cze   Sie »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031