“Tradycja od:nowa”. Festiwal spotkań.

Teatr Brama w ramach europejskiego projektu Cravan Next ” Festiwal Spotkań” realizował w naszej miejscowości szereg działań. Celem projektu była integracja lokalnej społeczności, nawiązanie do naszych lokalnych tradycji i stworzenie nowych.  Aktorzy Teatru BRAMA zaangażowali do współpracy całą społeczność: uczniów, rodziców i nauczycieli z naszej szkoły, świetlicę środowiskową, Sołectwo Mosty, Promień Mosty, strażaków, seniorów i wielu mieszkańców.  Efekt tych działań można było podziwiać podczas dwudniowego micro eventu “TRADYCJA OD-NOWA”.  Wszystko rozpoczęło się od kolorowej mini parady, w której wzięli udział nasi uczniowie. Uroczyste otwarcie wydarzenia nastąpiło na terenie szkoły. Tam też rozpoczęła się gra wiejska, która trwała przez dwa dni. Po powitaniu mieszkańców Mostów, wszyscy udali się na przedstawienie do naszej szkolnej świetlicy. Spektakl wzbudził zachwyt wszystkich widzów, szczególnie ujęła nas profesjonalizm aktorów. Warto dodać, że byli nimi rodzice naszych uczniów, a reżyserem tego niezwykłego widowiska była pani Jolanta Miękus. Po niezwykłej dawce humoru, zabawa, a razem z nią my, przenieśliśmy się do Arkadii. Tam wkroczyliśmy w niezwykły, zaczarowany świat.  W magiczny sposób mogliśmy przenieść się w czasie, obejrzeć stare fotografie i wybrać się w podróż do wybranego zakątka świata. Obejrzeliśmy wystawę starych fotografii i wysłuchaliśmy koncertu, którego głównymi bohaterami byli nasi uczniowie, nauczyciele, seniorzy i przyjaciele z Teatru Brama. W miłej, przyjaznej, rodzinnej atmosferze bawiliśmy  się niemal do białego rana. To był niezwykle emocjonujący wieczór, podczas którego wszyscy mieszkańcy Mostów stali się jedną wielką rodziną.

W piątek festiwal rozpoczął się od widowiskowego meczu Promień Mosty kontra aktorzy Teatru BRAMA. Tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Był wóz strażacki, orkiestra Wood and Brass Band, nastąpiło uroczyste przekazanie flag. A na koniec ulicami Mostów przeszła kolorowa, barwna, głośna i wesoła parada, od której trudno było oderwać wzrok.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim aktorom, wolontariuszom i przyjaciołom Teatru Brama za to niezwykłe, wyjątkowe przeżycie. To był dobrze wykorzystany czas, wielu z nas odkryło dzięki Wam swoje talenty, pasje, zainteresowania, niektórzy przełamali swoje bariery, a inni zyskali nowych przyjaciół. Dziękujemy!!!

Tekst i zdjęcia: M. Wojciechowska

DZIENNIK ELEKRTONICZNY
Raport z ewaluacji
Inf. dla rodz. dzieci niepełn.
Samorząd Uczniowski
Lipiec 2018
P W Ś C P S N
« Cze   Sie »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031