Projekt edukacyjny UNICEF

W II półroczu Szkolne Koło Wolontariatu zaangażowało się w realizację projektu “zaWODY dla AFRYKI”. Jego celem było m.in. kształtowanie postaw proekologicznych związanych z oszczędzaniem wody oraz uwrażliwianie dzieci na potrzeby drugiego człowieka. Uczniowie dowiedzieli się, jakie problemy dotykają mieszkańców krajów afrykańskich w związku z utrudnionym dostępem do wody, a także, jak przekłada się to na ich zdrowie i życie. Poruszono również kwestie zużywania wody przez mieszkańców krajów wysokorozwiniętych w porównaniu do krajów rozwijających się. Po obejrzeniu filmów, wykonaniu zadań o powyższej tematyce oraz owocnej dyskusji dzieci stworzyły Kodeksy Oszczędzania Wody stanowiące listę praktycznych zasad, możliwych do wdrożenia w przeciętnym gospodarstwie domowym. Zachęcamy wszystkich do oszczędzania wody, by nie brakowało jej nikomu. “Pomyślcie o dzieciach z Afryki – to pomaga kształtować dobre nawyki”…

Koordynator: Anita Jabłońska

DZIENNIK ELEKRTONICZNY
Raport z ewaluacji
Inf. dla rodz. dzieci niepełn.
Samorząd Uczniowski
Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930