Szkolny Dzień Profilaktyki i Sportu

30.05.2018 r. odbył się w naszej szkole Dzień Profilaktyki i Sportu. W tym dniu uczniowie realizowali zadania profilaktyczne między innymi z zakresu dbałości o bezpieczeństwo w szkole i poza nią. Podczas licznych warsztatów i zajęć uczniowie klasy VII i II g. poszerzali swoją wiedzę odnośnie różnych uzależnień m. in. “Marihuany i nowych narkotyków”. Klasy IV, V i VI  doskonaliły komunikację interpersonalną oraz uczyły się jak zapobiegać zachowaniom agresywnym. Policjantki uświadamiały uczniów odnośnie skutków niewłaściwych zachowań.  Mówiły o zagrożeniach wynikających z korzystania z internetu. Jednak dzieciom najbardziej podobały się przyniesione akcesoria policyjne które uczniowie mogli przymierzyć, dotknąć.   Wszyscy uczniowie, najmłodsi i najstarsi, mogli wziąć udział w zajęciach Błękitnego Patrolu. Celem warsztatów było  bezpieczeństwo, w tym udzielanie pierwszej pomocy. Poza warsztatami uczniowie rysowali plakaty o tematyce profilaktycznej, pisali wiersze, oglądali filmy profilaktyczne. Spędzili również czas aktywnie. Podczas gier i zabaw ruchowych uczniowie świetnie się bawili.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Bakan

DZIENNIK ELEKRTONICZNY
Raport z ewaluacji
Inf. dla rodz. dzieci niepełn.
Samorząd Uczniowski
Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930