OZOBOT NA LEKCJI POLSKIEGO

Tym razem na “dodatkowych” zajęciach z języka polskiego gościli nie tylko uczniowie klasy piątej. Niespodziewanie zawitał do nas mały, śmieszny OZOBOT – zabawny robocik,  który porusza się w taki sposób jaki chcemy, wydaje dźwięki i mruga do nas kolorowymi światełkami. Przede wszystkim Ozobot to mały, ale bardzo inteligentny robot, który uczy programowania. Otwiera drzwi do świata informatyki i edukacji. Uczy poprzez zabawę i rozwija logiczne myślenie. Ten mały spryciarz pomógł nam przypomnieć sobie wiadomości o rzeczowniku. Uczniowie w grupach tworzyli dla przeciwnej drużyny pytania dotyczące tej części mowy. Jednocześnie zapisywali dwie odpowiedzi, jedną poprawną, drugą błędną. Po przygotowaniu planszy, drużyny wymieniły się nimi i musiały zastanowić się nad poprawnymi odpowiedziami. Następnie malowali, wskazywali ozobotowi drogę, tak, aby dotarł do właściwych odpowiedzi. Rysowanie, programowanie drogi dla Ozobota dostarcza dużo zabawy i radości, a przy tym uatrakcyjnia naukę.

M. Wojciechowska

DZIENNIK ELEKRTONICZNY
Raport z ewaluacji
Inf. dla rodz. dzieci niepełn.
Samorząd Uczniowski
Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930