Podróże z historią po Goleniowie

Po raz kolejny wybraliśmy się w “Podróże po Goleniowie”. Tym razem uczniowie klasy 1″A” i 3″B” odwiedzili Urząd Miasta i Gminy. Dzięki uprzejmości Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Łukasza Mituły uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi radni! Przebywając w sali sesyjnej mogli zadać Panu Przewodniczącemu szereg pytań związanych z tym miejscem oraz z historią Goleniowa. Było to spotkanie pełne wrażeń, ponieważ uczniowie zadając pytania korzystali z “mikrofonu” używanego przez radnych podczas posiedzeń Rady Miejskiej. Za zaangażowanie, chęć spotkania, za udzielanie odpowiedzi na pytania, które niekoniecznie były łatwe Panu Przewodniczącemu serdecznie DZIĘKUJEMY! Następnie udaliśmy się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida, w której uczniowie z uwagą wysłuchali “Legendy goleniowskiej” czytanej przez panią Jolę. Końcowym przystankiem naszej “podróży” było odwiedzenie znanej goleniowskiej restauracji “Zakątek” i uczestniczenie w warsztatach robienia pizzy. Po intensywnym spacerze przyjemnie było wykonać własną pizzę a następnie ją skonsumować…Dzięki prowadzonej w szkole innowacji pedagogicznej uczniowie zdobywają coraz większą wiedzę na temat historii Goleniowa, a także poznają miejsca, które do tej pory znane były wyłącznie z fotografii…

Tekst i foto: M.Okunek, J.Pioterek

 

DZIENNIK ELEKRTONICZNY
Raport z ewaluacji
Inf. dla rodz. dzieci niepełn.
Samorząd Uczniowski
Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031