Dzienne archiwum: 5 marca 2018

Spotkanie z Tuwimem.

W czwartek, 1 marca uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w quizie “Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?”. Podczas spotkania wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą ze znajomości treści najpopularniejszych wierszy poety dziecięcego. Poprzez improwizowaną inscenizację utworu “Rzepka” czytanego przez wychowawczynię klasy 1 “A” panią Jolę uczniowie przedstawili kolejność zdarzeń występujących w tym humorystycznym tekście. Wstępem do spotkania był występ Emilii Wójcik z klasy 3″A”, która recytując wiersz “Ptasie radio” zaprezentowała swoje zdolności recytatorskie.

Tekst:M.Okunek

Foto:J.Miękus

Dzień Przytulania Bibliotekarza

W tym roku, dokładnie 1 marca, w kalendarzu świąt nietypowych znalazło się wyjątkowo milutkie święto – Dzień Przytulania Bibliotekarza. Z okazji tego święta nauczyciel bibliotekarz wystąpił w rolach jednorożca i nietoperza. Można było się przytulić i zrobić sobie zdjęcie.

Dziękuję Zuzi Sawickiej i Oli Bartoszczyk za wypożyczenie strojów na “sesję” 🙂

Dziękuję za moc uścisków od wszystkich uczniów! I pamiętajcie – czasami zwykłe przytulenie zdziała więcej niż najdroższe lekarstwa!

Tekst: Jolanta Miękus Zdjęcia: Weronika Synowiec

Marzec 2018