Dzień Bezpiecznego Internetu

W naszej szkole obchodziliśmy “Dzień Bezpiecznego Internetu”. Celem akcji było uświadomienie wszystkim zagrożeń i niebezpieczeństw, które mogą pojawić się w trakcie korzystania z zasobów internetowych. Dlatego na terenie szkoły podjęte zostały różnego rodzaju działania i akcje informacyjne, między innymi na korytarzach zawieszone zostały gazetki na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, członkowie Samorządu Uczniowskiego zarówno młodsi jak i starsi przygotowali plakietki “Dzień Bezpiecznego Internetu – Biorę udział”, które zostały rozpowszechnione wśród uczniów i pracowników szkoły. Aby przybliżyć wszystkim zgromadzonym skutki częstego korzystania z komputera uczniowie klasy 3B SP przygotowali przedstawienie, w którym mowa była nie tylko o bezpieczeństwie każdego korzystającego z Internetu, ale także uzmysłowienie zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z komputera. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wykonali plakaty, pomalowali kolorowanki oraz stworzyli rączki, na których zapisali zasady bezpiecznego korzystania i “serfowania” w Sieci. Natomiast dla uczniów klas 4-7 i gimnazjum przygotowane zostały filmiki oraz zadania do wykonania: zaszyfrowane informacje, puzzle, zegary – na których uczniowie zaznaczali dobowy rozkład swojego czasu, ankietę po której wypełnieniu można określić czy ktoś jest uzależniony od komputera, wpisywali w luki słowa piosenki “Przytul hejtera”, rozwiązywali wykreślanki. Podczas zajęć warsztatowych pod opieką wychowawców uczniowie wykonali plakaty dotyczące cyberprzemocy, hejtu i wizerunku online. Wszystkie prace widnieją na korytarzach szkoły.

Koordynatorami tego dnia były pani Katarzyna Kacprzak o raz Małgorzata Okunek.

DZIENNIK ELEKRTONICZNY
Raport z ewaluacji
Inf. dla rodz. dzieci niepełn.
Samorząd Uczniowski
Luty 2018
P W Ś C P S N
« Sty   Mar »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728