Dzienne archiwum: 26 lutego 2018

CZYTANIE LEKTURY MOŻE BYĆ FASCYNUJĄCE !!!

Wiadomo, że nam dorosłym trudno nadążyć za młodzieżą XXI jeżeli chodzi o nowinki technologiczne. Nasze dzieci,  uczniowie pędzą i odkrywają coraz to nowe narzędzia TIK, a my raczkując próbujemy ich dogonić. Czy można ich jeszcze czymś zaskoczyć, czy jest to możliwe? Mnie się udało i jestem z siebie dumna :D.

W myśl zasady BYOD  (Bring Your Own Device, czyli Przynieś Swoje Własne Urządzenie), poprosiłam uczniów klasy VII, aby przynieśli na lekcję swoje telefony komórkowe. Dzięki aplikacji w telefonie i niezwykłemu wydaniu ?Małego Księcia?, które odkryłam w sieci, przeżyliśmy niezwykłą przygodę.

Kilka dni przed pierwszą lekcją dotyczącą “Małego Księcia” Antoine’a de Saint – Exupery’ego, poprosiłam uczniów o zainstalowanie na smartfonach aplikacji, do której przekierowywał kod QR zamieszczony w zakupionej publikacji. Dzięki niej uczniowie przenieśli się ze świata ilustracji do trójwymiarowej  rzeczywistości. Mogli wraz z Małym Księciem odwiedzać różne planety, wirtualnie opiekować się Różą, oswajać Lisa, wyrywać baobaby itd. A jednocześnie będąc tuż obok bohatera, rozmawiali o wartościach ponadczasowych, których dotyczy utwór Antoine?a de Saint – Exupery’ego, a więc przyjaźni czy miłości.

Dzięki zdobyczom nowoczesnych technologii na naszych lekcjach nie ma nudy, a uczniowie mogą doświadczać rzeczy dotąd dla nich niemożliwych. Poza tym taka forma omawiania lektur, czy wybranych pozycji książkowych, na pewno zachęca do czytania.

M. Wojciechowska

SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

Naszą szkołę odwiedziła p. Magdalena Bieniek – st. inspektor ds. nieletnich z KPP w Goleniowie. Przedstawiła dzieciom dzielnicowego – mł. asp. Romana  Kielec. Pani Bieniek poruszyła temat dotyczący wszelkiego rodzaju zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego zachowania, jak również profilaktyki uzależnień. Wyjaśniła, co to są dopalacze, narkotyk, dlaczego są szkodliwe dla człowieka i jakie konsekwencje prawne mogą być w związku z posiadaniem przez młodego człowieka substancji psychoaktywnych. Mówiła także o bezpieczeństwie w sieci. Pogadanka przeprowadzona przez p. M. Bieniek miała na celu wzrost świadomości uczniów o zachowaniach ryzykownych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a uczniowie mieli możliwość zadawania pytań.

Katarzyna Bakan

Luty 2018