Odkrywaj Internet razem z dzieckiem

Jutro wszyscy uczniowie naszej szkoły wezmą udział w Dniu Bezpiecznego Internetu. Akcja ta ma na celu popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci.

KILKA PORAD DLA RODZICÓW

Wskazówki bezpieczeństwa, które warto wziąć pod uwagę w czasie rozmów z nastolatkami na temat zagrożeń w Internecie:

• Należy sporządzić domowy regulamin korzystania z Internetu. Określić w nim rodzaj witryn, których dzieci nie mogą przeglądać, godziny, w jakich mogą korzystać z Internetu oraz zasady komunikacji internetowej, obejmujące korzystanie z pokojów rozmów.
  • Należy ustawić komputery z dostępem do Internetu w ogólnodostępnym miejscu, a nie w pokojach dzieci.
  • Wyposażyć komputer w narzędzia do filtrowania zawartości Internetu (np. funkcja kontroli rodzicielskiej).
  • Zabronić umawiania się z osobami poznanymi w Internecie.
  • Zabronić ujawniania jakichkolwiek informacji osobistych.
  • Nie należy pobierać programów, muzyki i plików bez zezwolenia. Powiedzieć, że udostępnianie plików lub pobieranie z Internetu tekstów, obrazów lub ilustracji może stanowić naruszenie praw autorskich i złamanie prawa.
  • Zachęcać dzieci do mówienia o tym, co wzbudza w nich niepokój lub poczucie zagrożenia.
  • Dowiedzieć się więcej o sposobach postępowania z internetowymi dręczycielami.

Luty 2018
« Sty   Mar »