Dzienne archiwum: 21 lutego 2018

Nasi skrzydlaci przyjaciele.

Sikoreczki, wróbelki niech nie straszy Was zima. Pomożemy wam mrozy i złe wichry przetrzymać.
Uczniowie klasy pierwszej pamiętają o swoich skrzydlatych przyjaciołach. Regularnie dokarmiają ptaszki i dbają o to, by nie zabrakło im potrzebnych smakołyków.
Tekst i foto:J.Pioterek

Kodowanie inaczej…?!

W dniu wczorajszym , czyli 20 lutego uczniowie klasy 3″B” na zajęciach podejmowali kolejne próby kodowania ale… tym razem pracując w grupach tworzyli “Przepis na kanapkę”. Uczniowie choć na chwilę zamienili się w roboty, które zgodnie z odczytywanym poleceniem musiały przyrządzić kanapkę. Podejmowane przez nich próby początkowo sprawiały wiele problemu, ponieważ okazało się iż stworzenie idealnego “przepisu” nie jest łatwe. Śmiech i dobry nastrój towarzyszył nam do końca zajęć. Na szczęście uczniowie nie poddali się  i pod koniec lekcji wreszcie udało się im stworzyć idealny “Przepis na kanapkę”.

Tekst i foto:M.Okunek

Odkrywaj Internet razem z dzieckiem

Jutro wszyscy uczniowie naszej szkoły wezmą udział w Dniu Bezpiecznego Internetu. Akcja ta ma na celu popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci.

KILKA PORAD DLA RODZICÓW

Wskazówki bezpieczeństwa, które warto wziąć pod uwagę w czasie rozmów z nastolatkami na temat zagrożeń w Internecie:

• Należy sporządzić domowy regulamin korzystania z Internetu. Określić w nim rodzaj witryn, których dzieci nie mogą przeglądać, godziny, w jakich mogą korzystać z Internetu oraz zasady komunikacji internetowej, obejmujące korzystanie z pokojów rozmów.
  • Należy ustawić komputery z dostępem do Internetu w ogólnodostępnym miejscu, a nie w pokojach dzieci.
  • Wyposażyć komputer w narzędzia do filtrowania zawartości Internetu (np. funkcja kontroli rodzicielskiej).
  • Zabronić umawiania się z osobami poznanymi w Internecie.
  • Zabronić ujawniania jakichkolwiek informacji osobistych.
  • Nie należy pobierać programów, muzyki i plików bez zezwolenia. Powiedzieć, że udostępnianie plików lub pobieranie z Internetu tekstów, obrazów lub ilustracji może stanowić naruszenie praw autorskich i złamanie prawa.
  • Zachęcać dzieci do mówienia o tym, co wzbudza w nich niepokój lub poczucie zagrożenia.
  • Dowiedzieć się więcej o sposobach postępowania z internetowymi dręczycielami.

“To lubię w Goleniowie” Międzyszkolny Konkurs Filmowy

W związku ze zbliżającymi się obchodami 750-lecia nadania praw miejskich dla Goleniowa, Zespół Szkół Publicznych w Mostach organizuje Międzyszkolny Konkurs Filmowy “To lubię w Goleniowie” dla uczniów szkół powiatu goleniowskiego. Film ma przedstawiać miejsca warte zobaczenia w Goleniowie oczami młodzieży.
Max. długość filmu: 5 min
Termin: do 12 marca 2018 r.
Liczba osób w grupie (jeżeli praca jest grupowa): do 5 osób
Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 10 maja podczas IX Sejmiku Samorządów Uczniowskich.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Organizatorki: Elżbieta Karżel, Beata Korobczuk, Małgorzata Wojciechowska, Jolanta Miękus

Download (PDF, 473KB)

Luty 2018