Dzienne archiwum: 11 lutego 2018

Innowacja pedagogiczna.

9 lutego w ramach prowadzonej w szkole innowacji pedagogicznej “Podróże z historią po Goleniowie” uczniowie klasy 1″A” oraz 3″B” stworzyli dwie gry: “Memory” oraz “Dooble”. Pierwsza z nich polega na odnajdywaniu par takich samych kart, zaś w drugiej należy znaleźć wspólny symbol, nazwać go i szybko pozbyć się swojej karty. Podczas gry zapewniają one mnóstwo radości i emocji tym bardziej, iż obrazki i symbole w nich ujęte związane są z Goleniowem. Dodatkowo uczniowie stworzyli “Album po Goleniowie czyli Goleniów dawniej i dziś” prezentujący zdjęcia ważniejszych miejsc, który niebawem będzie widoczny na korytarzu szkoły.

Tekst i foto: M.Okunek,J.Pioterek

“W karnawale same bale”

W czwartkowe przedpołudnie 8 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna przystrojona została nie tylko balonami i serpentynami, ale była pełna wróżek, klaunów drakul, księżniczek, biedronek, żołnierzy i innymi barwnych postaci z bajek. Rozrywkę zapewniła uczniom grupa artystyczna ‘WilkArt”. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w prowadzonych przez animatorów zabawach…

Tekst i foto: M.Okunek

Nauka poprzez zabawę.

Przez ostatni tydzień uczniowie klasy 3 B Szkoły Podstawowej na zajęciach poszerzali swoją wiedzę wykorzystując inny materiał dydaktyczny. Poprzez odkodowywanie ukrytych symboli uczyli się m.in symetrii, dekodowali wyrazy i je zapisywali. Dodatkowo korzystając z tablicy interaktywnej bawili się w poszukiwaczy zaginionych literek ukrytych w labiryncie. Nauka kodowania po raz kolejny okazała się z jednej strony świetną nauką a z drugiej zabawą tym bardziej, iż przybliżyła uczniom tajniki wpływające na ich kreatywne myślenie. Ćwiczenia te rozwijają umiejętność współpracy i skuteczne komunikowanie się.

Tekst i foto:M.Okunek

Luty 2018