Dzienne archiwum: 13 listopada 2017

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

9 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku uczniowie mieli okazję wysłuchać dwóch legend o Goleniowie: O dzwonach z goleniowskiej fary oraz O rzece Inie. Legendy czytane były m.in. przez Panią Dyrektor, Jolantę Tomicką.
Po ich wysłuchaniu każda z klas miała do wykonania zadanie związane z jednym z tekstów, np. ulepienie dzwonów, pantomima, stworzenie komiksu na podstawie legendy, ułożenie wiersza itp. Uczniowie chętnie podjęli się wyzwania i pracowali z zapałem, aby na koniec zaprezentować się na forum szkoły. Po raz kolejny udowodnili, że potrafią działać wspólnie i są niezwykle kreatywni.

Klub Czytelniczy z wizytą u Kotków i Biedronek

W dniu 9 listopada uczniowie należący do Klubu Czytelniczego udali się do Przedszkola Publicznego w Mostach, do grup Biedronek i Kotków, aby poczytać najmłodszym przygody Elmera. Uczniowie oprócz przygotowania tekstu do przeczytania, pomalowali również twarze zgodnie z wyglądem postaci, którą prezentowali. Po wysłuchaniu książki “Elmer i motylek” przez Biedronki i Kotki przyszedł czas na wspólną zabawę. Przedszkolaki musiały pokolorować Elmera zgodnie z zaprezentowanym kolorowym kodem. Po wykonaniu zadania każdy chętny przedszkolak mógł stać się Elmerem, Wilburem lub zwykłym słoniem dzięki maskom, które wykonali uczniowie klasy piątej.
Bardzo dziękujemy przedszkolakom z grup Biedronek i Kotków za miłe przyjęcie i wspólną zabawę.
Serdecznie dziękujemy za współpracę p. Ani Lewandowskiej i p. Magdzie Zygadlewicz. Mamy nadzieję, że niebawem znowu się spotkamy!
Opiekun Klubu Czytelniczego: Jolanta Miękus

Zdjęcia małych słoników dostępne są na szkolnym Facebooku

« Paź   Gru »