Dzienne archiwum: 1 listopada 2017

“Święto Ziemniaka”

W poniedziałek 30 października uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej obchodzili Święto Ziemniaka. Podczas wspólnej zabawy uczniowie poznali historię ziemniaka, dowiedzieli się skąd pochodzi i w jaki sposób trafił do Polski. Z uśmiechem na twarzy, z ogromnym zaangażowaniem i nutką rywalizacji wzięli udział w konkursach i zawodach sportowych m.in. w slalomie z ziemniakiem na łyżce, w rzucie ziemniakiem do worka czy w transporterze ziemniaków. Oprócz konkurencji sportowych uczniowie wzięli udział w teście “Znawca ziemniaka” odpowiadając na pytania do czytanego tekstu. Zakończeniem tej części zabawy było wykonanie przez uczniów “Ziemniaczanych ludzików” czyli dziwadełek z ziemniaków z wykorzystaniem patyczków, drucików, piórek, farb oraz stempli. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem – Panią Joanną Głuszyk. Pani Asia udzieliła nam wszystkim cennych porad i wskazówek, które pozwolą zrozumieć, iż chipsy, słodycze i inne mało wartościowe produkty wpływają negatywnie na nasze zdrowie. Podczas spotkania uczniowie musieli samodzielnie stworzyć jadłospis śniadania – najważniejszego posiłku dnia. Pani Joasia zachęcała także uczniów do picia wody – jedynego zdrowego napoju. Naszemu gościowi serdecznie dziękujemy za cenne wskazówki żywieniowe, które pozwolą lepiej i mądrzej żyć.

“Żyjemy nie po to, aby jeść, ale jemy po to, aby żyć”

Tekst: M.Okunek

Foto: J.Szpakowska, M.Okunek