Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie Pani Dyrektor

W Zespole Szkół Publicznych w Mostach uroczystość rozdania świadectw w roku szkolnym 2016/17 została połączona z zakończeniem i uhonorowaniem wieloletniej pracy dyrektora szkoły Grażyny Górskiej. Pani Dyrektor wpisała się w historię naszej szkoły początkowo jako zaangażowany nauczyciel, a następnie dyrektor cieszący się ogromnym szacunkiem i zaufaniem uczniów, innych nauczycieli oraz rodziców. Przez prawie 20 lat rzetelnie i sumiennie zarządzała placówką, która, można rzec, była jej drugim domem. Nie bez znaczenia jest fakt, że Pani Dyrektor jest absolwentką naszej szkoły. Do tej szkoły uczęszczali również jej rodzice, dzieci, a obecnie uczniami są jej wnuki, co stanowi wyraz silnej więzi, zaufania i oddania. Praca dyrektora szkoły to swego rodzaju powołanie, pasja, ale także i misja. Wymaga, inspiruje, daje spełnienie i satysfakcję z dobrze wykonanego zadania, choć nie jest pozbawiona trudnych decyzji, chwil zwątpienia, czasem i bezradności. Pani Dyrektor zawsze twardo stąpała po ziemi, nigdy się nie poddawała, nawet gdy było ciężko. Z ogromnym zaangażowaniem wywiązywała się z zadań, niejednokrotnie przekładając dobro szkoły nad swoje życie osobiste. Podczas swojej kadencji przyczyniła się do nadania szkole imienia Lotników Polskich, zorganizowała kilka donośnych jubileuszy, wyposażyła szkołę w nowoczesne sprzęty, zrealizowała projekty unijne, wprowadziła wiele tradycji szkolnych. Angażowała się w pracę na rzecz lokalnej społeczności. Przez lata współpracowała z Radą Sołecką Mostów, Parafią w Mostach czy Ochotniczą Strażą Pożarną. Dzięki inicjatywie Pani Dyrektor nasza szkoła prowadzi szeroko pojętą działalność charytatywną na rzecz potrzebujących. Z jednej strony wymagająca, z drugiej pomocna, życzliwa, chętnie dzieląca się wiedzą i doświadczeniem. Zawsze motywowała uczniów i nauczycieli do osobistego rozwoju, zachęcała do działania. Była dyrektorem nowoczesnym i idącym z duchem czasu. Wiedziała jak ważne są relacje międzyludzkie, dlatego organizowała imprezy, uroczystości, wyjazdy, na które zapraszano rodziców, absolwentów, emerytowanych pracowników szkoły. W dniu pożegnania nie zabrakło ciepłych słów wdzięczności skierowanych do Pani Dyrektor. Szczególne podziękowania za wieloletni trud pracy nauczyciela oraz profesjonalizm w zarządzaniu szkołą wyraził burmistrz Gminy Goleniów Robert Krupowicz oraz Dyrektor Wydziału Oświaty Janina Mucek. Do podziękowań dołączyli także przyjaciele szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, absolwenci szkoły oraz uczniowie. Wzruszającym momentem był występ artystyczny przygotowany przez nauczycieli, chcących w ten sposób podziękować Pani Dyrektor za wieloletnią współpracę. Po przedstawieniu i bardzo ciepłym przemówieniu Pani Dyrektor wszyscy zgromadzeni na sali wstali z miejsc i gromkimi brawami wyrazili wdzięczność Pani Dyrektor za trud jej pracy, poświęcenie i ogromne serce. Dziękujemy Pani za wszystkie wspaniałe lata naszej wspólnej pracy, zapisała Pani w historii naszej szkoły najbardziej wartościowe karty. Dziękujemy. Nie był to jednak koniec pożegnań, gdyż tego dnia żegnaliśmy się również z uczniami klasy trzeciej gimnazjum. Po 9 latach nauki w naszej szkole opuszczali jej mury. Zostawili po sobie niezwykle miłe wspomnienia. Życzymy dalszych sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych.

Tekst: M. Okunek

Zdjęcia: Ewa Papa-Reginia

DZIENNIK ELEKRTONICZNY
Raport z ewaluacji
Inf. dla rodz. dzieci niepełn.
Samorząd Uczniowski
Sierpień 2017
P W Ś C P S N
« Lip   Wrz »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031